Njoftimet Premium

Fiat Uno ne shitje në Shqipëri

Fiat Uno 900 benzine me letra deri ne Nent. Makina ne gjendje shume te mi. Gomat e para te re. Cdo gje funksion. Cmimi 650. Nr kontakti 0699808945 Durrës
E shitur
Fiat Uno 1989. 900 benzi. Shume e paster si makine cdo gje funksionale, gomat e para te re. Dokumentat e rregullta deri ne Nent. Cmimi 650. Nr kontakti 0699808945 Durrës
E shitur
Shitet autobusi fiat iveco ne gjendje shume mir me letra te prera 1 vjecare 30 vende Berat
E shitur
Shes fiat uno 1000 cc benzin shum ekonomike kartat tetor 2017 sherbime t sapo bera 100 000 lek cmimi pak i diskutushem Pogradec
E shitur
Shes fiat uno viti 1994 kamjo manuale 1.0 benzine ne gjendje te mire pune Tiranë
E shitur
Viti 1992; Kamjo Manuale; Karburanti Benzine; Ngjyra Gri; Ne gjendje shume te mire per mosh. Gjithmone kalon kontrollin teknik ve. Te gjitha sherbimet i jane kryer dhe ka plot pjese te rej. Tiranë
E shitur
Viti 1992; Kamjo Manuale; Karburanti Benzine; Ngjyra Gri; ; Ne gjendje shume te mire per mosh. Gjithmone kalon kontrollin teknik ve. Te gjitha sherbimet i jane kryer dhe ka plot pjese te rej. Tiranë
E shitur
Fiat uno benzin gaz motorr 1.1 shum ekonomike praktike dhe pjeaet super te lira esht shum e mbajtur ngjur e bardh te gjotha letrrat te paguara per 1 vit Tiranë
E shitur
Fiat uno benzin gaz gjendje perfekte ngjyr e bardh drrita ksenon te gjitha sherbimet e bome letrra te sapo prera shitet 1000 euro Tiranë
E shitur

Fiat Uno

Hatchback kompakt Uno u zbulua në Ekspozitën Ndërkombëtare të Makinave në Gjenevë në vitin 1983. Në vitin 1984 ky hatchback fitoi titullin "Makina e Vitit". Baza për këtë model ishte motori me vëllim 0.9 litra. Që nga viti 1985, prodhimi filloi me modifikimin Uno Turbo me motor 1.3 litra me kapacitet 105 kuaj fuqi. Që nga viti 1987, Uno është pajisur jo vetëm me kambio mekanike, por edhe me një variator pa marshe. Si rezultat i ristilimit të vitit 1989, pamja dhe interjeri i këtij modeli ndryshuan. Fiat Uno mbeti makina më popullore në Gadishullin Apenin për më shumë se dhjetë vjet. Në maj të vitit 1995, prodhimi i këtij hatchback-u në Itali u transferua në uzinën polake Fiat Auto Poland SA, në divizionin turk të TOFAŞ, si dhe në degën egjiptiane të El Nasr, ku këto modele prodhoheshin deri në vitin 2014. Në vitin 2010, prodhimi i gjeneratës së dytë Fiat Uno filloi në Brazil ekskluzivisht për tregun e Amerikës së Jugut.

Formulari i Përgjithshëm i Fiat Uno
Pamje anësore Fiat Uno
Pamja e pasme e Fiat Uno

Shitja e Fiat në qytete të tjera