Njoftimet Premium

Fiat Tipo ne shitje në Shqipëri

Shes Minibus Iveco, viti 2003-2004, 280, diesel, 24 + 1 vendsh, goma te reja, te gjitha sherbimet e bera, eshte ne gjendje perfekte per me shume kontaktoni ne. 0672014011. Cmimi 22 mije euro. Vlorë
E shitur
Makina esht ne gjente te mir me salon meshjn ka shum extra Na originali ka nje vjt pa paguar letrat per me shume Na kontaktonj 0695435007 Vlorë
E shitur
Shes fiat tipo ne gjendje shum t m. letrat i kan mbaruar ne dhjetor 2015; CONTACTS: 0693382992 viber & whatsaap Pogradec
E shitur
SHITET FIAT TIPO; 1.3 Ben; Eshte ne gjendje shum te mi; Dyrt centrall; gjamaT elektronike me rym; Hidraulik vollanin; si DHe Fellgat ALUMI; MAKINA GJINDET NE KOSOV (PRIZRE) Kukës
E shitur
Shes fiat tipo me motor 1.4 benzine ne gjendje shume te mire pune dy xhamat e pare elektrik me disqe alumini makina eshte pa asnje lloje let. ose nderohet me makine tjeter pa let. makin. Korçë
E shitur
Shes fiat tipo 1.4 benzin ne gjendje pune disqe alumini dy xhamat e pare elektrik makina eshte pa let. cmimi 400 mijeleke; i diskutuesh. cel: 0692617452 Kolonjë
E shitur
Shes fiat tipo me motor 1.4 benzin ne gjendje pune disqe alumin dy xhamat e pare elektrik makina eshte pa asnje lloj letre per me shum cel: 0692617452.Cmimi i diskutueshe Kolonjë
E shitur
Shes fiat tipo 1.4 benzin disqe alumini dy xhamat e pare elektrik ne gjendje te mire pun. E shes per arsye ekonomik. per me shume kontaktoni 0692617452.mundesi nderimi me makin tjeter pa letr Korçë
E shitur
shes fiat tipo 1.4 bezin disqe alumini xhama elektrik n gjendje te mire pu. per me shme cont. 0693420739.cmimi 300 lek i diskutueshem Korçë
E shitur

Fiat Tipo

Hatchback Fiat Tipo me pesë dyer u prezantua zyrtarisht në vitin 1988. Kjo makinë u krijua në një platformë krejtësisht të re, e cila më vonë u përdor për Lancia Dedra, Fiat Tempra, Alfa Romeo 155. Në vitin 1989, Tipo fitoi konkursin “Makina e Vitit”. Ky model ishte i pajisur me motorë benzine me vëllim prej 1.1 litra deri në 2.0 litra me kapacitet nga 56 deri në 148 kuaj fuqi, si dhe motorë me naftë me vëllim nga 1.7 litra deri në 1.9 litra me kapacitet prej 58 deri në 92 kuaj fuqi. Tipo shitej shumë mirë në shumë vende evropiane, ku konkurrentët e saj ishin modele si Renault 19, Ford Escort, Citroen ZX. Në vitin 1990, kjo makinë filloi të shitet zyrtarisht në BRSS. Në vitin 1993, Tipo u ristilizua, në të njëjtën kohë në gamën e modeleve u shfaq një version me tre dyer. Në vitin 1995, prodhimi i këtij hatchback-u filloi në Brazil dhe pothuajse menjëherë Tipo u bë makina më e shitur në tregun vendas. Prodhimi i sedanit Fiat Tipo i gjeneratës së dytë filloi në vitin 2015 në Turqi, kurse hatchback-u dhe universal-i janë prodhuar që nga viti 2016. Në tregun turk ky model quhet Fiat Egea.

Formulari i Përgjithshëm i Fiat Tipo
Pamje anësore Fiat Tipo
Pamja e pasme e Fiat Tipo

Shitja e Fiat në qytete të tjera