Njoftimet Premium

Fiat Strada ne shitje në Shqipëri

Shitet per arsye familiare Fiat strada 1.3 multijet shum ekonomike 4.4 l/100. E vetmja ne shqipe. e kam mar me 0 km dhe e kam perdor vetem. Me te gjitha sherbimet e bera ne k. Me dokument. Tiranë
7 000€
gjendja shum e mi. te gjitha pjeset e motorrit ja kam b. cmimi i diskutushe Librazhd
E shitur
Fiat stranda makina esht ne gjendje perfekt nga Ana motorrike dhe xhenerike te gjith a she RBI met e bera mund ta kontrolloni te mekaniku Juan I Besuar per me shum kontakt cmimi pak I diskutueshem Lushnjë
E shitur
Shitet fiat strada, I sapo ardhur nga zvicra, me dogane te paguar e I targuar, motor 1.3 nafte, shume ekonom. 78000 km origjinale te saj. mund ta provoni Ku te doni, cmimi I diskutueshem Vlorë
E shitur
Fiat Strada Adventure 1.3 multijet (naft) shum ekonomi. me bllokazh diferenziali elektron. 100 mije kilometra originale vetura esht me dogane te paguar, me dokumenta te paguara deri n. Tiranë
E shitur
FIAT STRADA i sapo ardhur nga Greqia Ne gjendje shume te mire dhe me sherbime te be. i vitit 2006. per cdo informacio telefononi ne numrin; 0674347828 Tiranë
E shitur

Fiat Strada

Prodhimi i pickup-it Fiat Strada filloi në vitin 1996 në Brazil. Kjo makinë u krijua si një zëvendësim për pickup-in Fiat City. Në Evropë, prodhimi dhe shitja e Strada filloi në prill të vitit 1999. Në tregun evropian, ky pickup u prezantua me dy variante motori: një me benzinë Fire ​​1.2 litra me kapacitet 73 kuaj fuqi dhe një turbodiesel 1.7 litra me kapacitet 70 kuaj fuqi. Gjatë gjithë ekzistencës së gjeneratës së parë të kësaj makine, u kryen disa ristilime, si rezultat i të cilave dizajni dhe karakteristikat teknike ndryshuan pak, por në vitin 2020 u prezantua gjenerata e dytë e Fiat Strada. Risia u krijua në një platformë të përbashkët me hatchback-un Fiat Argo dhe sedanin Cronos dhe ka këto dimensione: gjatësia 4480 mm, gjerësia 1732 mm, lartësia 1608 mm, baza e rrotave 2737 mm. Gjenerata e dytë Strada është e pajisur me motorë: 1.4 litra me kapacitet 88 kuaj fuqi dhe 1.3 litra të serisë Firefly me kapacitet 109 kuaj fuqi.

Formulari i Përgjithshëm i Fiat Strada
Pamje anësore Fiat Strada
Pamja e pasme e Fiat Strada

Shitja e Fiat në qytete të tjera