Njoftimet Premium

Fiat Punto ne shitje në Shqipëri

Okazion shitet Nderohet fiat grande punto viti 2009 benzin 1.4 shum e mbajtur si makin si nga jasht edhe nga mbrenda shitet per arsye se me duhet makin me e madhe makina eshte shum ekonomike 5. Lushnjë
2 500€
Shitetet ose nderohet 1.1 benxin viti 2003 Durrës
10€
makina esht ne gjendje te mir si xhenerike e motorike shitete ose ndrohet me makine tjeter Vlorë
1 899€
I diskutueshëm
Shes fiat punto 1.3 nafte me letra te prera per 1vit dhe me siguracion full case makina esht ne gjendje perfekte motorrike si dhe xhenerike sherbimet e bera ska nevoj per asnje lloj sherbim shum. Durrës
3 650€
Shitet ose nderrohet me makin me te madh. makina esht ne gjendje shum te mi. gazin e ka ne lej. Me kondicioner funksiona. shum ekonomik Elbasan
1 500€
Shitet fiat punto viti 2001 benxin gaz motorr 1.2. Kondicjoner funksion. Makina nuk merr marshin e tre. Dokumentat e paguara deri 22 dhjet. Tiranë
850€
I diskutueshëm
Shitet fiat punto viti 2001 benxin gaz motorr 1.2. Kondicjoner funksion. Makina nuk merr marshin e tre. Dokumentat e paguara deri 22 dhjet. Cmimi 850 euro pak i dishkutushe Tiranë
850€
Blej Vetem Makina me letra te rregullta whats app Elbasan
E shitur
Makina sht n gjendje shum t mir; ; Me letra per nje vit te paguara, deri ne Maj 2021. Fier
E shitur
Fiat punto 1.2; Automat; Benzin gaz Tiranë
E shitur
Fiat Punto viti 2004, Gri, 1.3L, 250000km, Fier Fier
E shitur
Fiat punto 1.2 benxi. gjendja eshte shume mir. Vaj filtra te ndruara para 1 jav. Gjirokastër
E shitur
Shorter fiat punto 1.2 benzin 8 valvula 140000 km viti prodhimit 2001-2002 letrat e sapobera gjendje te mire pune per arsye emigrimi Durrës
E shitur
Makina eshte ne gjendje shum te mir gati per cdo lloj prove presim tel serjoze jo humbje kohe flm Durrës
E shitur
Gjendje shume e mire motorrike dhe xhenerike; Motorri eshte i 2005 me garanc. me 77000 km; Freksioni esht i punto 2006; Timon elektrik; Shume ekonomike; Siguracion deri ne qershor; Taksat deri n. Tiranë
E shitur

Fiat Punto

Hatchback kompakt Fiat Punto u prezantua zyrtarisht në vjeshtën e vitit 1993. E dizenjuar nga Giorgetto Giugiaro, kjo makinë është pritur ngrohtësisht nga mediat dhe klientët. Punto u bë shpejt modeli më popullor në Itali, u shit mirë në disa vende të tjera evropiane kurse në vitin 1995 fitoi konkursin “Makina e Vitit”. Ky model u prodhua me karroceri me tre dhe me pesë dyer, si dhe në versionin cargo me anët e mbyllura. Në vitin 1994, në gamën e modeleve Punto u shfaq një kabriolet me çati prej pëlhure të palosshme (kompania Bertone ishte e angazhuar në prodhimin e makinave të tilla). Gjenerata e dytë Punto u shfaq në vitin 1999. Makina ruajti dizajnin e saj të njohur, por humbi versionin me karroceri kabriolet. Në vitin 2005, italianët prezantuan një version të ri të modelit me emrin e ri Fiat Grande Punto. Në vitin 2009, një hatchback i ristilizuar i quajtur Fiat Punto Evo u prezantua me një dizajn të rinovuar dhe një interjer të ridizajnuar. Pas një tjetër modernizimi në vitin 2012, modeli ndryshoi edhe një herë emrin e tij dhe përsëri u bë i njohur thjesht si Punto.

Formulari i Përgjithshëm i Fiat Punto
Pamje anësore Fiat Punto
Pamja e pasme e Fiat Punto

Shitja e Fiat në qytete të tjera