Njoftimet Premium

Shitja e Fiat minivan / minibus në Shqipëri

Shitet Fiat Idea 1.4 benzin-gas viti 2006, km 134.000, sherbimet te gjitha te kryera, taksa sig te pagua. Borici Auto Tregti automjetesh; Vizitoni faqen e biznesit ton Kolonje Fier Albani. Fier
2 700€
ME LIBER SHERBIMESH NE GJENDJE SHUM TE MIRE GOMA TE REJA, SENSOR PARKIMI, KLIMA, 2CELS. ME DOGANE DHE TARGA DHE DOKUMENTA TE PAGUARA Tiranë
3 500€
Shitet fiat doblo i vitit 2003 ne gjendje perfekte nga ana xhenerike dhe vizua. Sherbime te kryera ne kohe, vaj filtra te ndrruara ne ko. tapiceri e paster sensore parki. goma te re. mund t. Tiranë
3 000€
I diskutueshëm
Fiat Idea 1.3 nafte, viti prodhimit 2006,; (shitet per arsye mosperdorim) manuale, kondicicioner e paperdorur shume ne Shqipe. motorr me zinxhir, abs, airbag radio-cd, kompjuter bor. xhamat. Tiranë
2 450€
SHITET FIAT IDEA KAMBIO AUTOMAT VITI 2005 MOTOR 1.3 NAFTE ME 100000KM ME LIBER SHERBIMESH NE GJENDJE SHUM TE MIRE GOMA TE REJA, SENSOR PARKIMI, KLIMA, 2CEL. ME DOGANE DHE TARGA DHE DOKUMENTA T. Tiranë
4 000€
Shitet Fiat Qubo 1.3 M-JET viti 2009, km 139000, me tvsh te paguar, sapo ardhur nga Siena Ita. Fier
5 300€
Shitet Fiat Doblo 1.9 mjt, viti 2006, km 201000, me tvsh te paguar, ardhur nga Siena Itali Fier
3 900€
Shitet Fiat Qubo 1.3 M-JET viti 2009, km 139000, me tvsh te paguar, sapo ardhur nga Siena Ita. Fier
5 300€
Shitet fiati benzin + gaz dokumente deri janar 2020 Ka nevoje per shebim. Cmimi idiskutueshem Tiranë
800€
Super Fiat idea 1.4 benzin; Kamjo manuale; Me dokumenta te paguara; Ne gjendje shum te mire Fier
2 250€
Fiat scudo frigorifer 4100 me dogane te paguar ne gjendje super Kavajë
4 100€
Fiat idea 2006, 1.3 multijet me 220 000 km origjinal. Shume ekonomik. Lushnjë
2 800€
Okazion fiat dobla 2004 1.9 naft ne gjendje super me dogan te paguar Kavajë
2 700€
Shes Fiat Multipla viti 2005, motor 1.6 benzine- gaz e hedhur ne lejen e qarkullimi. Gazi i firmes italiane Torelli me 3 vite garanci e hedhur ne date 25 Qershor 2019 dhe ka kushtuar 550 eur. Gom. Korçë
3 000€
Shitet fiat multipla 1.6 benxin/gas viti 2007.Makina eshte ne gjendje shum te mir motorrike, xhenerike dhe estetike 5 + 1 letrat e paguar. Makina esh te gatshme per cdo lloj prove impjan gaz. Lushnjë
3 500€
OKAZION! SHITET - FIAT PANDA - VITI 2007 - AUTOMATIKE - VETEM 34'000Km - GJENDJA MOTORRIKE E SHKELQYER - GJENDJA MEKANIKE E SHKELQYER - TE GJITHA SERVISET TEK FIAT - mimi i negociushem Tiranë
4 200€
Viti: 2005; ; Kilometrazhi: 190000 km; ; Kutia e shpejtsis: Mekanike Tiranë
2 200€
Viti: 2007; ; Kilometrazhi: 147000 km; ; Kutia e shpejtsis: Mekanike Fier
2 800€
Viti: 2005; ; Kilometrazhi: 190000 km Tiranë
2 900€
fiat fiorino 1.3cc nafte manuale 2009 termuss me 80000km origjinale te gjitha sherbimet e bera me dogane te paguar makina eshte ne gjendje perfekte motorike xhenerike estetike etj i gatshem pe. Tiranë
E shitur
mjeti esht ne super gjendje ska nevoj per asgj. Lushnjë
E shitur

Shitja e Fiat-it në Shqipëri. Historia e kompanisë

Kompania më e vjetër italiane Fiat për shumë vite ka qenë monopol kryesor në tregun evropian. Historia e markës daton në shekullin XIX,kur një grup bashkëmendimtarësh krijoi një koncern, që më vonë u bë një nga prodhuesit më të mëdhenj të automobilëve. Kur përmendin kompaninë Fiat, më shpesh shfaqin makinat e tyre popullore komerciale. Pikërisht me këtë markë në fillim të shekullit të njëzetë u shfaqën kamionët dhe autobusët e parë që filluan të bliheshin për transportin e udhëtarëve dhe mallrave.

Kreu i koncernit Giovanni Agnelli e organizoi punën në mënyrë të tillë që në një kohë të shkurtër, marka Fiat të bëhej e njohur për shkak të prodhimit në seri të makinave në Evropë. Në atë kohë kjo gjë ishte një zbulim revolucionar në industrinë e prodhimit të makinave, duke lënë shumë prapa konkurrentët e tjerë. Përveç automjeteve komerciale, Fiat-i gjithashtu prodhoi vetura me cilësi të lartë, duke i pozicionuar ato si një produkt elite i klasit të lartë. Gjatë viteve, kjo markë ka qenë në prag të falimentimit disa herë, por ende arriti të përballojë stuhitë financiare dhe të ruajë emrin dhe historinë e saj. Pavarësisht kohërave të vështira, marka Fiat është bërë dymbëdhjetë herë fituesja e çmimit "Automjeti Evropian i Vitit". Të tilla privilegje nuk i ka asnjë concern i madh automjetesh.

Shitja e automjeteve në Shqipëri

Në një vend ku ka rrugë, do të ketë domosdoshmërisht makina. Edhe pse në Shqipëri biznesi i automjeteve është një degë relativisht e re e marrëdhënieve të tregut, tashmë ka arritur të lëshojë rrënjë dhe të krijojë preferenca në fushën e markave të caktuara. Meqenëse Italia është një nga vendet fqinje, nuk është e çuditshme që marka kombëtare e saj Fiat, të shfaqet në tregun e Shqipërisë. Një popullaritet të madh tek shqiptarët gëzojnë mjetet e transportit komercial të këtij koncerni automobilësh. Nuk është për t'u habitur, sepse aty ku bëhet fjalë për transportim të mallrave apo pasagjerëve, marka Fiat, nuk e ka shokun.

Makinat cilësore dhe të pajisura shumë mirë teknikisht të markës Fiat kanë shfaqur anën më të mirë të tyre si kuaj pune, të cilat janë të thjeshta në përdorim, kanë një kapacitet të madh dhe shumë shpejt i justifikojnë paratë e investuara për to. Makinat e vogla të kësaj marke janë vlerësuar edhe nga banorët e Shqipërisë, sepse ato kanë dimensione të vogla, kalojnë lehtë nëpër rrugët më të ngushta dhe ju lejojnë të parkoni në hapsirë të vogël kudo në qytet. Përveç formës së rregullt, makinat mund të mburren me konsumin e ulët të karburantit si edhe me pajisjet mjaft serioze në aspektin e sigurisë. Jo më kot, një nga modelet e veturave Fiat mori çmimin më të lartë dhe titullin e makinës më të mirë në Evropë. Në faqen tonë mund të gjeni shumë oferta të shkëlqyera për markën Fiat dhe të vendosni nëse ju përshtatet sipas specifikave tuaja apo jo.

Shitja e automjeteve të përdorura në Shqipëri

Blerja e një makine të përdorur është gjithmonë një proces emocionues; kurrë nuk e di saktësisht se çfarë makine do t’ju bjerë. Është mire nëse ish-pronari e ka përdorur me kujdes mjetin e tij dhe ka bërë përgatitje para shitjes. E nëse jo, në duart tuaja mund të jetë një makinë me një barrë problemesh që kërkojnë investime të mëdha të mjeteve dhe parave për t'i eliminuar ato.

Kjo është arsyeja pse duhet të besoni vetëm site-in e kontrolluar të shitjes dhe blerjes së makinave, ku të gjithë shitësit monitorohen me kujdes dhe shfaqet informacioni më transparent për të gjitha llojet e makinave. Fiat-i është një markë që ka një histori shumë të pasur, një rrugë të gjatë formimi. Në këtë rrugë, ajo arriti të ruajë vlerat e saj dhe t'i përcjellë ato të pandryshuara në ditët e sotme. Nëse keni nevojë për një makinë cilësore me një çmim relativisht të ulët, atëherë sigurohuni që t'i kushtoni vëmendje makinave të markës Fiat.

Shitja e Fiat në qytete të tjera