Njoftimet Premium

Fiat Linea ne shitje në Shqipëri

Shitet fiat linea viti 2007 1.3 nafte multijet super makin per Qytet shume ekonomike makina eshte bler ne 2010 te fiati ne shqiperi vetem nje prona Tiranë
3 000€
FIAT 1.4 BENXIN; EURO 5; AUTOMAT; VITI 2012; 116 000 KM ORIGJINAL; AUTOMAT,; GJENDJE E PERKRYER,; USB MULTIMEDIA MP3,; SENSORE PARKIMI MBRAPA ORIGJINALE,; KOMANDA NE TIMON ET; ASNJ. Tiranë
E shitur

Fiat Linea

Që në fillim, sedani kompakt Fiat Linea prodhohej në Turqi që nga viti 2007, e më vonë prodhimi i tij u organizua në Brazil dhe Indi. Linea është ndërtuar në bazën e hatchback-ut Fiat Grande Punto. Ky sedan i vogël ishte i pajisur me variante të ndryshme motorësh me benzinë ​​dhe me naftë, me kambio mekanike ose automatike. Versioni më i lartë me benzinë ​​i këtij modeli mund të konsiderohet versioni me motorin 1.4 litra T-Jet me kapacitet 152 kuaj fuqi, dhe konfigurimi i lartë me naftë ishte i pajisur me një motor 1.6 litra Multijet me kapacitet 105 kuaj fuqi. Në vitin 2010, Fiat Linea filloi të prodhohej në Rusi në qytetin e Naberezhnye Chelny, por në fund të vitit 2011 ky projekt përfundoi për shkak të ndërprerjes së bashkëpunimit midis kompanisë italiane Fiat dhe prodhuesit rus Sollers.

Formulari i Përgjithshëm i Fiat Linea
Pamje anësore Fiat Linea
Pamja e pasme e Fiat Linea

Shitja e Fiat në qytete të tjera