Njoftimet Premium

Fiat Freemont ne shitje në Shqipëri

Makina eshte e sapoardhur me dogane paguar, baxha xhami, sallon lekure, sedile elektrike + ngrohje, klima, komanda ne timon, pilot automat, navigator, kompiuter bordi, mbyllje qendrore, abs, esp. Tiranë
9 900€
Shitet Fiat Freemont 2.0 MTJ makina eshte e vitit 2012 km 162.000 te vetat orgjinale eshte ne gjendje prefekte nga ana xhenerike dhe vizua. Makina eshte shume ekonomike 6.4L per 100km te gjith. Durrës
E shitur
Shitet Fiat Freemont 2.0 Mjt 170 CV viti 2012 me tvsh te pagu. ardhur me. 22.12.2017 nga Siena Ita. cmimi 11000 eu Fier
E shitur
Makina eshte ne gjendje te shkelqyer ka te gjitha acesoret eshte makine qe prodhohet ne SHBA TE CRAJZLER GENERAL MOTORS kush ka interes makina vjen ne portin e durresit 12900 natyrisht pa dogane. Durrës
E shitur

Fiat Freemont

Prodhimi i crossover-it të mesëm Fiat Freemont filloi në vitin 2011. Kjo makinë ishte zëvendësimi për Ulysse. Pas bashkimit të kompanive Fiat dhe Chrysler, italianët vendosën të shesin disa makina amerikane me markën e tyre, një nga këto makina ishte Freemont, e cila është një kopje e modelit Dodge Journey. Prodhimi i këtij crossover u organizua në uzinën Chrysler në Meksikë. Ky model është shitur me sukses në tregjet e Evropës, Australisë dhe disa vendeve të Amerikës së Jugut. Nga "vëllai binjak" i tij amerikan, Freemont ndryshonte pak në dizajnin e jashtëm, dekorimin e brendshëm, si dhe rregullimet e suspensionit dhe drejtimit të timonit. Versioni më i lartë i Fiat Freemont ishte një version me një motor benzine V6 3.6 litra (280 kuaj fuqi), katër rrota aktive dhe kambio automatike. Prodhimi i modelit Fiat Freemont përfundoi në vitin 2016.

Formulari i Përgjithshëm i Fiat Freemont
Pamje anësore Fiat Freemont
Pamja e pasme e Fiat Freemont

Shitja e Fiat në qytete të tjera