Njoftimet Premium

Fiat Coupe ne shitje në Shqipëri

Makina eshte me letra gjermane pa dogane, euro 4 kataliti, me sherbime te kryera, shitet ndrrohet me makine me kamjo automatike; Kontakt Viber& Whats; Ose ndrrim me makin automat Tiranë
E shitur
Shes fiat coupe i vitit 97 look ferrari 66 ne gjendje teper te mire me liber sherbimesh qe nga data e blerje. me dy disqe rezerv origjinal dhe gomen rezer. makina eshte shume sportive teper. Lezhë
E shitur
Per me shum info: 00393280365894; Whats app: 00393280365894; Pronari ndodhet ne itali Durrës
E shitur
Eshte ne gjendje shum te mire Durrës
E shitur
Shitet x arsye mosperdorimi me letra der n mars 2018; 0699755488 Durrës
E shitur
Viti 2007. 1.9 multijet spor. disqje 17 spor. goma 100 % trej. komanda ntimo. drita bi-led; 0682002877 0693895110; Gomat me indekst shpejtesie; 5000 euro i diskutushem Tiranë
E shitur
Kam per te shitur Fiat Kupe 2000 benzine turbo sport me impianto musicale tuning super ne gjendje te mir me 130.000 km te bera a e Arthur nga Itali. ka edhe shum informazione te tjera per t. Shkodër
E shitur
Fiat coupe viti 1998 motor 2.0 benzi. impiant gazi sekuenci. xhama elektr. Skastra ne gjendje shum t mir, Berat
E shitur
Makina esht ne gjendje shum te mir pu. me letra te paguara per 1 v. te kryera te gjitha sherbim. motori esht 2 -mish 20 valvula kilomotrazhi 300 e. per me shum info na kontakton; Berat
E shitur
Fiat Coupe 20V Turbo Pininfarina version Limited Edition; Makine sport me modifikime baze per pak me shume fuqi se 220kuajt qe nxjerr nga fabri. Modifikimet jane bere ne Itali & Gre. Gjirokastër
E shitur
Manual benzin gaz 1.8 turbo letrat e paguara deri ne shkurt te 2017 sapo e lye. 1700 euro Tiranë
E shitur

Fiat Coupe

Fiat Coupe me rrota aktive të përparme u prezantua zyrtarisht në vitin 1993. Prodhimi i kësaj makine filloi në fillim të vitit 1994 në një uzinë në qytetin e Torinos. Si bazë për krijimin e Coupe u përdor platforma e hatchback-ut popullor Fiat Tipo. Coupe ishte 4,25 metra e gjatë, me katër vende, ABS dhe timoni me përforcues hidraulik. Makinat e para Fiat Coupe ishin të pajisura me motorë benzinë ​​2.0 litra: kapacitet 139 kuaj fuqi dhe motor turbo me kapacitet 190 kuaj fuqi. Në vitin 1996, këta motorë u zëvendësuan me motorë më të fuqishëm. Ky model u prodhua vetëm me kambio mekanike: me pesë shpejtësi ose me gjashtë shpejtësi. Firma e famshme e projektimit Pininfarina, e cila krijoi modelin e Ferrarit, u përfshi në prodhimin e kësaj makine. Çuditërisht, disa pronarë të Coupe po heqin simbolin e Fiat-it dhe po e zëvendësojnë atë me një simbol Ferrari. Prodhimi i Fiat Coupe vazhdoi deri në vitin 2000, me gjithsej 72 762 kopje të këtij modeli.

Formulari i Përgjithshëm i Fiat Coupe
Pamje anësore Fiat Coupe
Pamja e pasme e Fiat Coupe

Shitja e Fiat në qytete të tjera