Njoftimet Premium

Fiat Barchetta ne shitje në Shqipëri

Shitet akut; 1.8 benzin; Gjitha sherbimet te bera; Xhama Electrik pasqyra electrike; Salloni i qepur shum i bukur; Dopio cabrio; Arsya e cmimit ka parakolpin e demtuar Vlorë
E shitur
Shitet akut; 1.8 benzin; Gjitha sherbimet te bera; Xhama Electrik pasqyra electrike; Salloni i qepur shum i bukur; Dopio cabrio; Arsya e cmimit ka parakolpin e demtuar Vlorë
E shitur
Shitet 1.8 benzine ne gjendje shume te mire xhenerike dhe motorrik. shitet per arsye mosperdorerim. me letra per 1 vi. ka nevoje per disaa sherbimee te vogel Tiranë
E shitur
Fiat barchetta cabriolet 1.8 benzin 16 v Durrës
E shitur

Fiat Barchetta

Roadster i bukur Fiat Barchetta me çati të butë të palosshme u ndërtua në platformën e gjeneratës së parë të modelit Punto. Qëllimi kryesor i inxhinierëve dhe stilistëve të kompanisë italiane ishte të krijonin një kabriolet të bukur, por të lirë, dyvendësh, me të cilën mund të bëni shëtitje romantike jashtë qytetit. Efekti i dëshiruar u arrit dhe kjo makinë u bë shpejt e njohur në Itali, e më vonë edhe në vende të tjera evropiane. Prodhimi i makinës filloi në vitin 1995, dhe u pezullua në vitin 2002. Pas një modernizimi të vogël, ky roadster u prodhua edhe për një vit (nga viti 2004 deri në 2005). Barchetta ishte e pajisur me një motor 1.8 litra me kapacitet 129 kuaj fuqi dhe një kambio manuale me pesë shpejtësi. Fiat Barchetta mund të marrë shpejtësinë deri 100 km/orë për 8,9 sekonda dhe ka një shpejtësi maksimale prej 200 km/orë.

Formulari i Përgjithshëm i Fiat Barchetta
Pamje anësore Fiat Barchetta
Pamja e pasme e Fiat Barchetta

Shitja e Fiat në qytete të tjera