Njoftimet Premium

Shitja e Fiat në Shqipëri

Makina eshte ne gjendje shum te mir gati per cdo lloj prove presim tel serjoze jo humbje kohe flm Durrës
1 900€
I diskutueshëm
OKAZION; Shitet Fiat 500c Cabrio Motorr 1.4 Benzin me Kambio Automatike, Tek dere, Viti 2017; ; Karakteristikat prfshijn rregullimin e panelit t instrumenteve me ngjyra t trupit, qendrn elektronik. Tiranë
9 300€
Shitet fiat punto 1.2 benzin i 2001 me letra te sa po prera te gjitha sherbimet e bera nuk ka nevoje per asnje sherbim Shite per arsye emigrimi Librazhd
1 500€
Makina eshte ne super gjendje nuk esht 4x4 Tiranë
1 590€
Shum ekonomik. letrat sapo te prera. per me shum info cel ! Shkodër
1 200€
Shitet fiat marea pa letra i crregjostruar ose per pjes gjendje pune Durrës
500€
Shitet fiat punto 1.2 benzine viti 2003 me letra te paguara sherbimet e bera e gacme per cfardolloi prove Vlorë
1 750€
Fiat punto 2005 ne gjendje shume te mir Vlorë
2 600€
I diskutueshëm
Makina eshte ne gjendje shume te mire, me sherbimet e bera ne ko. Motorr 1.6 16v, me impjant gazi (i shenuar ne leje qarkullim. 223.000 k; Dokumenta te rregullta per nje v; Ju lute. Tiranë
1 900€
Okazion!!! Fiat Bravo Vlorë
4 500€
Shitet fiat doblo i vitit 2003 ne gjendje perfekte nga ana xhenerike dhe vizua. Sherbime te kryera ne kohe, vaj filtra te ndrruara ne ko. tapiceri e paster sensore parki. goma te re. mund t. Tiranë
3 000€
I diskutueshëm
Okazion shitet Nderohet fiat grande punto viti 2009 benzin 1.4 shum e mbajtur si makin si nga jasht edhe nga mbrenda shitet per arsye se me duhet makin me e madhe makina eshte shum ekonomike 5. Lushnjë
2 500€
Ne gjendje shume te mire xhenerike motorrike; Viti 2011; 1.6 Diesel; Me dogan te paguar; Shitet ose Ndrrohet Tiranë
4 000€
Fiat Bravo 14/9/2011 motor nafte 1, 6 multijet super ekonomike kambio manuale 6 marshe 138 mije origjinale me liber sherbimesh pilot shpejtesie limitator dhe gas dore disqe alumini gome te reja. Tiranë
5 000€
Shitet Fiat 500 fundii vitit 2007 Sport edition 1.4 me benzine 100kuaj fuqi me 120.000km origjinale ne gjendje perfek. Manual 6 + 1, klima, xhama & pasqyra elektrike, ABS S. Dokumentat. Tiranë
4 000€
Shitetet ose nderohet 1.1 benxin viti 2003 Durrës
10€
shitet ose nderrohet fiat dukat 2.5 nafte ne gjendje te mir pune goma te reja karroceria 3.60 m e gjatletra deri me prill 20 Tiranë
2 700€
Me letra per 1 viti Kavajë
3 800€
Grande Punto 1.4 Benzin-Gaz; Viti 2009; Kambio manuale; 132.409 kilometra originale; E sapo ardhur nga italia; Gjendja perfekte; Dogane e paguar; Cmimi: 3900 euro i diskutueshem; Ju ftojme te n. Durrës
3 900€
FIAT 16 SEDICI 1.9 Nafte 4x4; Viti 2008; Kambio Manuale; 176.169 kilometra me liber servisi; E sapo ardhur nga Italia; Gjendja perfekte; Dogane e paguar; Na vizitoni ne piken tone dhe do gjen. Durrës
4 000€
I diskutueshëm

Shitja e Fiat-it në Shqipëri. Historia e kompanisë

Kompania më e vjetër italiane Fiat për shumë vite ka qenë monopol kryesor në tregun evropian. Historia e markës daton në shekullin XIX,kur një grup bashkëmendimtarësh krijoi një koncern, që më vonë u bë një nga prodhuesit më të mëdhenj të automobilëve. Kur përmendin kompaninë Fiat, më shpesh shfaqin makinat e tyre popullore komerciale. Pikërisht me këtë markë në fillim të shekullit të njëzetë u shfaqën kamionët dhe autobusët e parë që filluan të bliheshin për transportin e udhëtarëve dhe mallrave.

Kreu i koncernit Giovanni Agnelli e organizoi punën në mënyrë të tillë që në një kohë të shkurtër, marka Fiat të bëhej e njohur për shkak të prodhimit në seri të makinave në Evropë. Në atë kohë kjo gjë ishte një zbulim revolucionar në industrinë e prodhimit të makinave, duke lënë shumë prapa konkurrentët e tjerë. Përveç automjeteve komerciale, Fiat-i gjithashtu prodhoi vetura me cilësi të lartë, duke i pozicionuar ato si një produkt elite i klasit të lartë. Gjatë viteve, kjo markë ka qenë në prag të falimentimit disa herë, por ende arriti të përballojë stuhitë financiare dhe të ruajë emrin dhe historinë e saj. Pavarësisht kohërave të vështira, marka Fiat është bërë dymbëdhjetë herë fituesja e çmimit "Automjeti Evropian i Vitit". Të tilla privilegje nuk i ka asnjë concern i madh automjetesh.

Shitja e automjeteve në Shqipëri

Në një vend ku ka rrugë, do të ketë domosdoshmërisht makina. Edhe pse në Shqipëri biznesi i automjeteve është një degë relativisht e re e marrëdhënieve të tregut, tashmë ka arritur të lëshojë rrënjë dhe të krijojë preferenca në fushën e markave të caktuara. Meqenëse Italia është një nga vendet fqinje, nuk është e çuditshme që marka kombëtare e saj Fiat, të shfaqet në tregun e Shqipërisë. Një popullaritet të madh tek shqiptarët gëzojnë mjetet e transportit komercial të këtij koncerni automobilësh. Nuk është për t'u habitur, sepse aty ku bëhet fjalë për transportim të mallrave apo pasagjerëve, marka Fiat, nuk e ka shokun.

Makinat cilësore dhe të pajisura shumë mirë teknikisht të markës Fiat kanë shfaqur anën më të mirë të tyre si kuaj pune, të cilat janë të thjeshta në përdorim, kanë një kapacitet të madh dhe shumë shpejt i justifikojnë paratë e investuara për to. Makinat e vogla të kësaj marke janë vlerësuar edhe nga banorët e Shqipërisë, sepse ato kanë dimensione të vogla, kalojnë lehtë nëpër rrugët më të ngushta dhe ju lejojnë të parkoni në hapsirë të vogël kudo në qytet. Përveç formës së rregullt, makinat mund të mburren me konsumin e ulët të karburantit si edhe me pajisjet mjaft serioze në aspektin e sigurisë. Jo më kot, një nga modelet e veturave Fiat mori çmimin më të lartë dhe titullin e makinës më të mirë në Evropë. Në faqen tonë mund të gjeni shumë oferta të shkëlqyera për markën Fiat dhe të vendosni nëse ju përshtatet sipas specifikave tuaja apo jo.

Shitja e automjeteve të përdorura në Shqipëri

Blerja e një makine të përdorur është gjithmonë një proces emocionues; kurrë nuk e di saktësisht se çfarë makine do t’ju bjerë. Është mire nëse ish-pronari e ka përdorur me kujdes mjetin e tij dhe ka bërë përgatitje para shitjes. E nëse jo, në duart tuaja mund të jetë një makinë me një barrë problemesh që kërkojnë investime të mëdha të mjeteve dhe parave për t'i eliminuar ato.

Kjo është arsyeja pse duhet të besoni vetëm site-in e kontrolluar të shitjes dhe blerjes së makinave, ku të gjithë shitësit monitorohen me kujdes dhe shfaqet informacioni më transparent për të gjitha llojet e makinave. Fiat-i është një markë që ka një histori shumë të pasur, një rrugë të gjatë formimi. Në këtë rrugë, ajo arriti të ruajë vlerat e saj dhe t'i përcjellë ato të pandryshuara në ditët e sotme. Nëse keni nevojë për një makinë cilësore me një çmim relativisht të ulët, atëherë sigurohuni që t'i kushtoni vëmendje makinave të markës Fiat.

Shitja e Fiat në qytete të tjera