Recent news

19.05.2019 00:43

Henry Ford - historia e një gjeniu

Henri Ford, biznesmeni legjendar i shekullit të njëzetë, organizatori i prodhimit të rrjedhës-transportuesit dhe "babai" i industrisë së automobilave, lindi më 30 korrik 1863 në një fermë pranë Dearborn, Miçigan...
Read more
04.05.2019 21:20

International Motor Show në Shanghai

Ekspozita Ndërkombëtare e Automobilizmit dhe Mjeteve Motorike në Shangai ndodh çdo vit çift, në javën e fundit të prillit. Ngjarja ndryshon me Pekin Motor Show, i cili bëhet në vite tek. Në 2019, Shanghai Motor Show...
Read more
24.04.2019 20:32

Horoskopi i drejtuesve të mjeteve për muajin maj 2019

Gjithkush e do muajin maj: të ngrohtë, me diell dhe të shndritshëm. Mund të duket se të gjithë njerëzit janë të gëzuar dhe shumë të prirur, plot me ngjarje dhe emocione pozitive. Për fat të keq, yjet janë të detyruar të zhgënjejnë të gjithë ata që presin vetëm gjëra pozitive nga maji. Muaji i pestë i vitit do të bëhet një "mashtrues" në të cilin e ardhmja do të "fshehet" dhe ky proçes do të jetë i vështirë dhe i vështirë. Rrahjet kryesore të çekiçit të fatit do të bien në fushat e punës dhe financave. Kjo zonë do të jetë aq e paqëndrueshme dhe e rrezikshme që astrologët në mënyrë unanime ju rekomandojnë përgjithësisht të qëndroni larg punës. Është e këshillueshme që të planifikoni një pushim të gjatë në Maj. Një udhëtim i gjatë me makinë me familjen ose miqtë e ngushtë, kjo është ajo që përfaqësuesit e të gjitha shenjave zodiake duhet të bëjnë në Maj! Nëse nuk mund të largoheni për një muaj të tërë, përpiquni të merrni të paktën disa ditë pushim.
Read more
16.04.2019 00:42

International Auto Show në Nju Jork 2019

Nju Jork International Auto Show është një ngjarje vjetore në botën e automobilave, e cila zhvillohet në qytetin më të madh të SHBA-ve. Në 2019, ekspozita auto do të mbahet nga 19 deri më 28 prill...
Read more
05.04.2019 15:50

Tesla Model S

Tesla Model S është një makinë elektrike e prodhuar nga kompania amerikane Tesla Motors. Makina u prezantua më 30 qershor 2008 dhe prototipi u shfaq në mars 2009 në ekspozitën e makinave në Frankfurt.
Read more
25.03.2019 19:08

Horoskopi i drejtuesve të mjeteve për muajin prill 2019

20 ditët e para të prillit 2019, planeti do të mbrojë popullin të fortë dhe trim. Kjo është ajo që ju duhet të jeni për të realizuar të gjitha planet tuaja. Nuk ka nevojë t'i kushtoni vëmendje skeptikëve dhe pesimistëve, ata heqin energjinë tuaj dhe trokasin gjendjen shpirtërore për sukses. Besoni në veten tuaj dhe çdo gjë do të punojë për ju!

Pas 20 prillit do të jetë e vështirë të përqendrohesh. Rastet e filluara gjatë kësaj periudhe do të jenë të vështira për t’u sjellë në fund logjik. Një vendim i mençur do të ishte shtyrja e çdo projekti serioz për një kohë më të përshtatshme dhe për të marrë një pushim të vogël.

Read more
16.03.2019 10:29

Historia e Mercedes-Benz-it G-Klasse

Lindja e së famshmes Gelendvagen i është detyruar revolucionit islamik në Iran. Urdhri për të zhvilluar një model të ri të automjeteve jashtë rrugës është bërë nga ushtria. Shahu i Iranit Mohammed Reza Pahlavi..
Read more
02.03.2019 20:36

Range Rover Evoque 2019

Evoque SUV nga Range Rover është një nga modelet më të njohura të kësaj kompanie të famshme britanike. Që nga viti 2011, më shumë se 600,000 kopje të këtij modeli janë shitur në mbarë botën. Menaxhmenti i kompanisë..
Read more
24.02.2019 21:00

Horoskopi për muajin mars 2019

Muaji Mars është koha më e mirë për të vendosur rendin në biznes, në marrëdhëniet personale dhe të bërit biznes.

Për ta bërë këtë një muaj të mirë, duhet të jeni fleksibil dhe kreativ. Në shumë raste, do të duhet të kërkoni zgjidhje të reja. Nëse vazhdoni të zbatoni metodat e vjetra për të zgjidhur problemet tuaja, atëherë mund të hasni vështirësi serioze!

Largohuni nga kujtimet e pakëndshme dhe mendimet shqetësuese, ato do t'ju pengojnë të ecni përpara. Marsi 2019 është i përkryer për ndryshimin e një makine, për blerjen e garazhit, për të studiuar në një autoshkollë. 

Read more
11.02.2019 20:05

BMW X7 e re 2019

BMW ka prezantuar një rinovim totalisht të ri dhe të plotë të modelit X7, prezantimi i së cilës është planifikuar për 2019. Prezantimi zyrtar i kësaj risie u bë më 28 nëntor 2018 në Los Anxhelos. BMW X7 e re do të bëhet SUV..
Read more

Categories