Studio gjermane e tuning-ut Mansory paraqiti një projekt të quajtur Gronos bazuar në gjeneratën e dytë të Mercedes-AMG G 63. Gronos është...

Kompania Jeep po shqyrton mundësinë e prodhimit të një modeli krejtësisht të ri për tregjet e automobilave në Evropë dhe Indi. Sipas të dhënave të Automotive News, crossoveri i ri do...

Mercedes-Benz ka publikuar detaje teknike shtesë në lidhje me modelin e tij elektrik flagship, EQS. Kjo makinë mori një koeficient rekord aerodinamik midis makinave të prodhimit...