Njoftimet Premium

Citroen Xantia ne shitje në Shqipëri

sendilet jane mershini, pasqyrat me komandim me buton qe jane te vendosur ne deren e shoferit per te dyja krahet, motori eshte 1.6 benzi. bagazhi hapet me gjithe xhamin se bash. sendilet mun. Tiranë
E shitur
sendilet jane mershini, pasqyrat me komandim me buton qe jane te vendosur ne deren e shoferit per te dyja krahet, motori eshte 1.6 benzi. bagazhi hapet me gjithe xhamin se bash. sendilet mun. Tiranë
E shitur
Sistem hidraulik vendet jane 4 + 1 sendilet jane prej meshing; Glenda este email mire Tiranë
E shitur
Sistem hidraulik vendet jane 4 + 1 sendilet jane prej meshing; Glenda este email mire Tiranë
E shitur
Me marrveshje; dokumenta per nje bit; Tel 0684611859 Tiranë
E shitur
Citroen 2.0HDI tapiceri lekure shum e paster sedilje me komanda elektrike me nxemje komanda ne timon disje alomin sherbime te bera xhama elektrik mbyllje qendrore amortizator me vaj ulje ngritj. Tiranë
E shitur
Makina eshte me letra te paguara deri ne shkurt 2018. Eshte ne gjendje shume te mire motorrike dhe xhenerike gomat jane 90. Arbies + airbeg + kondicion. I diskutueshem Shkodër
E shitur
Citroen Xantia Exlusive e vitit 2000 nafte 1.98 cc hdi shum ekonomi. letra te sapo pre. sherbimet e bera tek Citroe. ne super gjend. full opsi. shum e paster si makine si nga mbrenda dhe ng. Tiranë
E shitur
Automatic, lekure, klima, me impjant gazi, me amortizator vaji, ulje/ngritje sipas peshes, makina eshte full option dhe gjendje perfek. 2200 i diskutueshem Tiranë
E shitur
Shitet makina ne super gjendje si motorrike e xheneri. me letra per nje vit, sherbime te bera tegjitha origjinale te citroe. motorr nafte 2.0 cc HDI esht shum ekonomik. shitet ne kte cmi. Tiranë
E shitur
Shitet citroen xantia 2.0 nafte hdi superrrekonomike 7 litra 100 km brenda qytetit makina eshte ne gjendje te mire motorrike xhama elektik clima abs aiarbag drita automatike fshirse xhamash m. Durrës
E shitur

Citroen Xantia

Hatchback Citroen Xantia u prezantua për herë të parë në vitin 1993, kurse në vitin 1995 u shfaq versioni Break në karrocerinë e universal-it. Kjo makinë ishte e pajisur me motorë benzinë: 1.6 litra, 1.8 litra dhe 2.0 litra me një kapacitet prej 88 deri në 150 kuaj fuqi. Pati gjithashtu një modifikim të Xantia me motor turbo 2.0 litra me një kapacitet 150 kuaj fuqi. Në vitin 1997, në këtë makinë filloi të instalohej një motor V6 me vëllim 3.0 litra me kapacitet 190 kuaj fuqi. Kishte tre motorë me naftë, më i fuqishmi prej të cilëve ishte 2.1 litra (109 kuaj fuqi). Në vitin 1998, Xantia 2.0 HDi u shfaq me një motor turbodiesel të gjeneratës së re me rreth 110 kuaj fuqi. Pas përfundimit të prodhimit të kësaj makine në Evropë në vitin 2001, Citroen Xantia prodhohej në Iran deri në vitin 2010. Mund të themi se ky model ishte në kërkesë të madhe të konsumatorëve dhe ende ndonjëherë gjendet në rrugët e Evropës.

Formulari i Përgjithshëm i Citroen Xantia
Pamje anësore Citroen Xantia
Pamja e pasme e Citroen Xantia

Shitja e Citroen në qytete të tjera