Njoftimet Premium

Citroen CX ne shitje në Shqipëri

Makina eshte ne gjendje shume te mire motorrike dhe xhenerike, komanda + marshe ne timon, pilot automat, klima, mbyllje qendrore, abs, esp, radio cd, kompiuter bordi, drita auto + led + xenon. Tiranë
8 900€
citroen xara esht ne gjendje shum te mir pune dekumentat i ka te paguara deri ne 15 shtator 2018 te gjitha pjest i ka te reja fuqija motorrike esht 1.4 ka shpejtesi fantastike Berat
E shitur
Kondicjoner klima airbeg xhama pasqyra elektike 1.6 benxin letra tpagume deri nfund vit. Ne gjendje shum te mir Lezhë
E shitur

Citroen CX

Citroen CX iu prezantua publikut të gjerë në vitin 1974 në ekspozitën ndërkombëtare në Paris. Debutimi i kësaj makine ishte shumë i suksesshëm, pasi një vit më vonë, CX u njoh si "Makina e Vitit 1975". Gjatë viteve të prodhimit të këtij hatchback-u të popullarizuar, u kryen dy restyling (e fundit u prodhua në vitin 1986). Pjesa e jashtme ka parakolpë plastikë, kurse pjesa e brendshme ka ndryshuar pamjen e saj për shkak të kruskotit krejtësisht të ndryshëm dhe sediljeve me rregullime të përmirësuara dhe mbështetje anësore. Gjatë restyling-ut së fundit, u përmirësuan gjithashtu karakteristikat teknike të kësaj makine: u shfaq një motor 2.5 litra me kapacitet 123 kuaj fuqi, i cili mund të funksiononte si me kambio mekanike ashtu edhe me atë automatike. Kishte modifikime dhe me motorët me naftë turbo dhe benzinë ​: 25 RI, 25 RD Turbo, 25 Turbo Prestige, 25 GTi Turbo. Prodhimi i Citroen CX përfundoi në vitin 1991. Më shumë se një milion nga këto hatchback janë prodhuar në total.

Formulari i Përgjithshëm i Citroen CX
Pamje anësore Citroen CX
Pamja e pasme e Citroen CX

Shitja e Citroen në qytete të tjera