Njoftimet Premium

Citroen C4 Picasso ne shitje në Shqipëri

Makina me Dogane; ; Sensor Parkimi; ; Klima CD ESP; ; Marshe Ne Timon; ; Perde Origjinale; ; Komando Ne Timon; ; kompiuder Bordi Tiranë
E shitur

Citroen C4 Picasso

Citroen C4 Picasso është një compact van i kompanisë franceze të makinave Citroen. Prodhohet në modifikimet me pesë dhe shtatë vende (Grand C4 Picasso). Modifikimi me shtatë vende u prezantua në shtator të vitit 2006 në ekspozitën ndërkombëtare të automjeteve në Paris, kurse versioni me pesë vende në janar të vitit 2007. Grand C4 Picasso ka një bagazh prej 500 litrash dhe 1951 litra me të gjitha sediljet e pasme të palosura. Të dy makinat u krijuan në platformën e hatchback-ut Citroen C4. Ato ndryshojnë vetëm në gjatësinë e karrocerisë dhe dizajnin e pjesës së pasme të makinës. Këto minivanë u prodhuan në një fabrikë në qytetin spanjoll Vigo. C4 Picasso ishte i pajisur me llojet motorëve të mëposhtëm: benzinë ​​1.6 litra (120 kuaj fuqi), benzinë ​​me turbo 1.6 litra (150 kuaj fuqi), benzinë ​​1.8 litra (125 kuaj fuqi), benzinë ​​2.0 litra (143 kuaj fuqi), naftë 1.6 litra (110 kuaj fuqi) dhe naftë 2.0 litra (138 kuaj fuqi). Në vitin 2016, modeli u ristilizua.

Formulari i Përgjithshëm i Citroen C4 Picasso
Pamje anësore Citroen C4 Picasso
Pamja e pasme e Citroen C4 Picasso

Shitja e Citroen në qytete të tjera