Njoftimet Premium

Citroen C3 Pluriel ne shitje në Shqipëri

Shitet per arsye mos perdorimi, letra te sapobera, goma te reja me garanci, marshe tek timoni, cmimi i padiskutueshem, vetem sms ose wht. Tiranë
E shitur

Citroen C3 Pluriel

C3 Pluriel është një kabriolet kompakt me rrota aktive të përparme, i cili u krijua nga kompania franceze Citroen në bazë të makinës së famshme Citroen C3. Modeli i këtij kabrioleti u shfaq për herë të parë në auto sallonin e Frankfurtit në vitin 1999, kurse në vitin 2003 në auto sallonin e Gjenevës makina u prezantua vetë. C3 Pluriel ishte i pajisur me motorë benzinë ​​1.4 litra dhe 1.6 litra, gjithashtu kishte edhe një version me motor nafte 1.6 litra. Blerësit mund të zgjidhnin midis kambios manuale ose automatike. Një fakt interesant: kabrioleti Citroën C3 Pluriel në vitin 2003 hyri në kundërvlerësimin e konsumatorit sipas botimit britanik të Auto Express, ku u nominuan dhjetë makinat më të këqija që janë shitur në Mbretërinë e Bashkuar gjatë 25 viteve të fundit. Në vitin 2008, u krye një restyling i vogël i kësaj makine, si rezultat i së cilit u ndryshuan fenerët e pasmë dhe të përparmë. Prodhimi Citroën C3 Pluriel është ndërprerë në vitin 2010.

Formulari i Përgjithshëm i Citroen C3 Pluriel
Pamje anësore Citroen C3 Pluriel
Pamja e pasme e Citroen C3 Pluriel

Shitja e Citroen në qytete të tjera