Njoftimet Premium

Citroen C-Crosser ne shitje në Shqipëri

Citroen; C-Crosser; Viti 2010; Manuale; Ngjyra e zeze; Km 210.000 te vetat origjinale; Motorri 2.2 nafte; Pasqyra + xhama elektrike; Sensor shiu, sensor parkimi, sensor per dritat; Disqet R18. Tiranë
7 500€
I diskutueshëm
Citroen C-Crosser 2.2 HDi; Makina eshte e sapoardhur nga Zvicra eshte e gatshme per cdo lloj prov; KONSUMI: 6.0L / 100KM; Te dhenat e makines: Viti: 12.2007; KM: 181'000; Motor: 2.2 diesel. Tiranë
5 800€
T dhnat Teknike: Viti i prodhimit 2012; Motorri: Naft 1.6; Kambio: Manuale; Kilometra: 79.000 km; Fuqia: 115KF; . Vendeve: 4 + 1; Ngjyra: Bardhe; Pronar t mparshm t automjetit: 1; Dokumenta t. Tiranë
E shitur

Citroen C-Crosser

Në vitin 2007, crossover-i Citroen C-Crosser debutoi në tregun evropian. Kjo makinë ishte një kopje e Mitsubishi Outlander i gjeneratës së dytë dhe ndryshonte vetëm në dizajn. Vlen të përmendet se C-Crosser ka një "vëlla binjak" tjetër - Peugeot 4007. Të gjitha këto makina u prodhuan në uzinën Mitsubishi në Japoni. Në vitin 2010, prodhimi i C-Crosser filloi në qytetin rus Kaluga. Në tregun evropian, ky crossover u ofrua me një motor benzinë 2.4 litra (170 kuaj fuqi) dhe një motor nafte 2.2 litra (156 kuaj fuqi). Për crossover-at e benzinës, u ofrua një variator si një alternativë ndaj kambios mekanike dhe për versionet me naftë, blerësit mund të zgjedhin kambion robotike DCS me gjashtë shpejtësi. C-Crosser u prodhua me rrota aktive të përparme ose katër rrota aktive. Ka versione me interior me pesë vende dhe shtatë vende. Prodhimi i modelit Citroen C-Crosser përfundoi në verën e vitit 2012.

Formulari i Përgjithshëm i Citroen C-Crosser
Pamje anësore Citroen C-Crosser
Pamja e pasme e Citroen C-Crosser

Shitja e Citroen në qytete të tjera