Njoftimet Premium

Citroen AX ne shitje në Shqipëri

Shitet Citron ne gjendje shume te mire pune 1.7 nafte me konsum 4.5L/100 km, Me letra te paguara per 1 vit deri ne 2019, me kondicioner Shitet per arsye mosperdorim Durrës
E shitur
Kjo makin sht shum e dobishme pr rrug jasht qytetit, sht shum e lart, transmisioni 4x4 nuk t l kurr n balt sepse ka nj motorr t fuqishm 1.4 benzi. Makina n trsi sht shum e re, motorri ka 75 000. Tiranë
E shitur
Vecantia e kesaj makine eshte transmetimi 4x4 shume efikas per rruge te pashtruara malore, fushore dhe kodrinore eshte ne gjendje shume te mire mekanike dhe xhenerike, ka qendruar e mbyllur n. Tiranë
E shitur
rroba policie te reja orgjinale me te gjitha paisjet perkatse me cimi. arsyeshm Fier
E shitur
Citroen Saxo 2002.Letrat e paguara deri ne Janar 2018 Durrës
E shitur
Shes citroen ax 900cc me dekumenta te rregullta makina shitet per arsye mos perdorimi Pogradec
E shitur

Citroen AX

Hatchback kompakt Citroen AX u prodhua në qytetin francez Rennes nga viti 1986 deri në 1998. Kjo makinë iu ofrua klientëve në versionet me tre dyer dhe pesë dyer. AX ishte i pajisur me motorë benzine 1.0, 1.1 dhe 1.4 litra (versionet më të fuqishme kishin 95 dhe 100 kuaj fuqi). Motori me naftë ishte një 1.4 litra, më vonë u zëvendësua me 1.5 litra. Versioni bazë i këtij hatchback kishte rrota aktive të përparme, por kishte edhe një version me katër rrota aktive. Citroen AX është bërë i famshëm për shkak se ishte ekonomik. Në 1989, ky hatchback francez hyri në Librin e Rekordeve Guinness si makina më ekonomike e prodhuar në seri për faktin se në rrugën Dover-Barcelona, AX me një motor 1.4 litra pati një konsum mesatar karburanti prej 2.7 litra në 100 kilometra. Në vitin 1991, makina u modernizua, kurse në vitin 1998 prodhimi u ndërpre. Në total u prodhuan 2.4 milion makina të tilla. Në Malajzi, nga viti 1996 deri në 2000, u prodhua hatchback Proton Tiara, i cili ishte një kopje e licencuar e modelit AX.

Formulari i Përgjithshëm i Citroen AX
Pamje anësore Citroen AX
Pamja e pasme e Citroen AX

Shitja e Citroen në qytete të tjera