Njoftimet Premium

Chrysler Stratus ne shitje në Shqipëri

Disponoj te gjitha pjeset e kembim. te. 0686622699 Korçë
E shitur
shes pjes per chrysler stratus kabri. t. 0686622699 Korçë
E shitur
CHRYSLER 200 BENZINE TE GJITHA SHERBIMET E BERA KIT FAZE POMPE UJI VAJ FILTRA A GATSHME PER CDO LLOJ PROVE Berat
E shitur
Makina esht e sa po ardhur viti 2001 me 93.000 km motor 2000 benzin-gaz cmimi 2800 mundsi ndrimi Vlorë
E shitur
MAKINA I KA TE GJITHA SHERBIMET TE BER. KIT FAZE POMPE UJI SENSOR I BATISE I RI VAJ FILTRA FEROTA TE REJA GOMINA TE REJA, GOMAT I KA 80% TE REJ. MAKINA ESHTE E GATESHME PER CDOLLOJ PROVE VETE. Berat
E shitur
chrysler stratus kabriolet 2000cc benzin gaz me dokumenta te sapo paguara deri ne shkurt 2018 Korçë
E shitur
Me letra te paguara deri ne dhjetor dhe ne gjendje shume te mire Tiranë
E shitur
shitet chrxsler stratus ne gjendje te mir si jasht edhe brenda posedon: , me fener Ksen, kamio manuale 150000 km, i dhjetorit 2001; Goma te reja, bateri te re, pasqyra elektrike, sediljet m. Vlorë
E shitur

Chrysler Stratus

Kjo makinë është e njohur në tregun amerikan si Dodge Stratus, por në tregun evropian u shit si Chrysler Stratus. Makina u ndërtua në platformën Chrysler JA dhe iu ofrua blerësve evropianë në dy konfigurime: SE dhe ES. Versioni i dytë i makinës ishte i pajisur me një motor 6G73 V6 nga kompania japoneze e automobilave Mitsubishi. Shoferët evropianë e pëlqyen Stratus dhe kjo ishte arsyeja për zhvillimin e mëtejshëm të këtij modeli. Në vitin 2001, u shfaq gjenerata e dytë e këtij sedani dhe u zbulua zyrtarisht një variant i Stratus në karrocerinë coupe. Platforma japoneze Mitsubishi Eclipse u mor si bazë për Stratus në karrocerinë coupe. Në vitin 2002, Chrysler Stratus R/T me një motor turbocharged u shfaq në tregun evropian. Në vitin 2006, prodhimi i këtij modeli u ndërpre.

Formulari i Përgjithshëm i Chrysler Stratus
Pamje anësore Chrysler Stratus
Pamja e pasme e Chrysler Stratus

Shitja e Chrysler në qytete të tjera