Njoftimet Premium

Chrysler PT Cruiser ne shitje në Shqipëri

CHRYSLER PT CRUISER; AUTOMATIK; BENZIN - GAZ; VITI 2001 Tiranë
2 300€
Shitet krajzeri per pjese cdo gje funksionale 1.8benxin kamje automat shitet dhe pjese pjes dhe koplet si makin makina ka cdo gje perfekte Elbasan
E shitur
Crysler pt cruiser 2.2 cdi Dokumenta deri ne mars 2020 full options xhama te zi origjinal sherbime te kryera kamio manuale per me shum nr 0672022041 Shkodër
E shitur
Chrysler pt cruiser viti 2003. 1.6 benzin g. impianti eshte montuar ne itali me 2 vjet garan. boja origjinale nuk ka asnje gervishje me te vog. gomat jan bler te reja para 3 muaje. letrat. Lushnjë
E shitur
Shitet Chrysler PT Cruiser me mottor benzi 2.2cdi viti 2003 me letra te paguara e gatshme per cdo lloj prove cmimi i diskutueshem mundesi nderrimi cel 0695555615 Tiranë
E shitur
Makina 2.2 nafte viti 2003, ne gjendje te mir xhenerike dhe teknike te gjitha sherbimet e bera ne koh e gatshme per cdo lloj prov; Mundesi ndrrimi + - diferen Tiranë
E shitur
Okazioo. shitet urgjent 2500 eur. Makina eshte ne gjendje perfek. tgjitha sherbimet e krye. Gomat r reja te sapo ven. Kartat e paguara deri ne dhjetor 2018.cmimi pak i diskutuesh. Mundes. Korçë
E shitur
shitet per arsye mos perdorimi me dekumenta te gjitha te prera motor 220 cdi ne gjendje shum te mir Tiranë
E shitur
Shitet per arsye mos perdorimi, i blere me 0 km dhe i perdorur vetem nga nje perso; -CHRYSLER PT CRUISER; -180000 km origjinale; -Motorr 2.2 nafte; -150 cv; -Me dogane te prere; -Taksat e paguar. Tiranë
E shitur
Makina eshte ne gjendje te mir dhe shum ekonomik; Motori me zinxhi; Ka disa riparime te vogl; Letrat Sigurancioni i mbaron 20, 12, 2018; Kualidimi 25, 3, 2018; Cmimi 1300 euro i pa diskutushe Shkodër
E shitur
E shitur
Makina eshte ne gjendje shume te mire mottorike dhe xhenerik. Me dogane te paguar Durrës
E shitur
Shitet per arsye emigrimi te interesuarit te na kontaktojn Korçë
E shitur
Shitet cmimi pak I diskutueshem shitet per arsye familiare ne gjendje te mir pune si motorrike dhe xhenerike Durrës
E shitur
Chrysler PT viti 2002 motori 2.2 naf. Makina eshte perdorur shume pak perbrenda qytet. Te gjitha sherbimet e kryera ne kohen e duhur me liber sherbi. Harxhon 5.9 litra/100. Mundes. Durrës
E shitur

Chrysler PT Cruiser

Hatchback-ët e stilit retro Chrysler PT Cruiser filluan prodhimin në vitin 1999 në Meksikë, e më vonë një prodhim tjetër u organizua në qytetin austriak të Gracit. Pikërisht në Austri, PT Cruiser u prodhuan për shitje në vendet evropiane. Fillimisht ishte planifikuar të shitej makina nën markën Plymouth, por për shkak të mbylljes së afërt të markës në vitin 2001, u vendos që modeli të dilte në treg nën markën Chrysler. Në tregun amerikan, PT Cruiser iu ofrua blerësve me një motor 2.4 litra (143 kuaj fuqi dhe në vitin 2002 u shfaq një version GT me një motor turbo 2.4 litra (230 kuaj fuqi). Në vendet e tjera, makina mund të blihej me motorë benzine ​​1.6 litra (116 kuaj fuqi) dhe 2.0 litra (141 kuaj fuqi), si dhe një motor nafte Mercedes-Benz 2.2 litra me kapacitet 150 kuaj fuqi. Chrysler PT Cruiser kishte dy variante kambio: një mekanike me pesë shpejtësi dhe një automatike me katër shpejtësi. PT Cruiser i fundit u prodhua në korrik të vitit 2010. Gjithësej u prodhuan 1 350 000 nga këto makina.

Formulari i Përgjithshëm i Chrysler PT Cruiser
Pamje anësore Chrysler PT Cruiser
Pamja e pasme e Chrysler PT Cruiser

Shitja e Chrysler në qytete të tjera