Njoftimet Premium

Chrysler Pacifica ne shitje në Shqipëri

Chrysler Pacifica lux line super full ardhur nga Kanada, Xhama te zinj origjinal fabrikisht I ka te gjitha opsionet e nje makine luxoze teper e rehatshme me 5 + 1 vende e pershtateshme per nj. Tiranë
E shitur

Chrysler Pacifica

Chrysler Pacifica është një minivan që është në prodhim që nga viti 2016. Ky model zëvendësoi Chrysler Town & Country. Pacifica u zbulua më 11 janar të vitit 2016 në Ekspoziten e Automjeteve në Detroit. Prodhimi i këtij minivani organizohet në Uzinën Windsor Assembly Plant në Kanada. Pacifica u ofrohet blerësve në pesë konfigurime: LX, Touring, Touring-L, Touring-L Plus dhe Limited. Në konfigurimin LX, ky minivan është i pajisur me një motor Pentastar V6 3.6 litra me një kapacitet 305 kuaj fuqi dhe një kambio automatike me nëntë shpejtësi. Shitjet e minivan-it filluan në maj të vitit 2016 dhe deri në tetor Chrysler Pacifica kishte marrë 20% të tregut të minivanëve në SHBA, duke arritur shitjet e 35,500 makinave, duke u bërë minivani i dytë më i popullarizuar në Shtetet e Bashkuara pas Toyota Sienna. Në vitin 2019 Pacifica në konfigurimet bazë dhe mesatare u quajt Chrysler Voyager.

Formulari i Përgjithshëm i Chrysler Pacifica
Pamje anësore Chrysler Pacifica
Pamja e pasme e Chrysler Pacifica

Shitja e Chrysler në qytete të tjera