Njoftimet Premium

Chrysler New Yorker ne shitje në Shqipëri

shitet chrysle 2004 benzin (ga) sendilet me shin ngjyr gr. sapo jan ber sherbimet te gjith. disqe inoxi 22. brenda esht shum shum e paster si dhe jash. 6500 euro i diskutushem!; per me shu. Durrës
E shitur

Chrysler New Yorker

Makina Chrysler New Yorker është një model i klasës premium që u prodhua në periudhën nga viti 1939 deri në 1997. Deri në vitin 1969, ishte një makinë me madhësi të mesme dhe në vitin 1969 New Yorker u bë një makinë e vërtetë e madhe amerikane. Në atë kohë, kishte dy variante karrocerie të New Yorker: një coupe me dy dyer dhe një sedan me katër dyer. Këto vetura ishin të pajisura me një motor V8 7.2 litra dhe një kuti shpejtësie automatike. Gjatë historisë të kësaj makine legjendare, kanë kaluar shumë gjenerata. Gjenerata e fundit (e katërmbëdhjetë) u zbulua zyrtarisht në vitin 1994. New Yorker i gjeneratës së katërmbëdhjetë ishte e pajisur me një motor EGE V6 3.5 litra me kapacitet 214 kuaj fuqi dhe një kuti shpejtësie automatike me katër shpejtësi. Në vitin 1997, prodhimi i makinës Chrysler New Yorker u ndërpre.

Formulari i Përgjithshëm i Chrysler New Yorker
Pamje anësore Chrysler New Yorker
Pamja e pasme e Chrysler New Yorker

Shitja e Chrysler në qytete të tjera