Njoftimet Premium

Chrysler Neon ne shitje në Shqipëri

Chrysler neon viti 98 motorri 2000. Benzine ne gjendje perfekte motorrike me 120 mij kilometra ta kontrolloni ku te doni nk ka nevoj per anje sherb xhenerik se jan te gjutha te bera esht shum. Durrës
E shitur

Chrysler Neon

Chrysler Neon është një makinë e vogël me rrota aktive të përparme, e cila u zbulua zyrtarisht në janar të vitit 1994. Ekzistojnë dy versione të kësaj makine: një coupe me dy dyer dhe një sedan me katër dyer. Nën markën Chrysler, kjo makinë u shit në Evropë, në Meksikë, në Kanada, në Japoni, në Egjipt, në Australi dhe në Amerikën e Jugut. Në tregun e SHBA-së, kjo makinë u shit nën markat Dodge dhe Plymouth. Neon i gjeneratës së parë u pajis me motorë 2.0 litra me kapacitet 98 kuaj fuqi dhe motor 2.0 litra me kapacitet 150 kuaj fuqi. Kutia e shpejtësisë është automatike ose mekanike. Në vitin 2000 u prezantua Neon i gjeneratës së dytë në karrocerinë e sedan. Një motor 2.0 litra me kapacitet 132 kuaj fuqi u instalua në këtë makinë. Prodhimi Chrysler Neon përfundoi në vitin 2005.

Formulari i Përgjithshëm i Chrysler Neon
Pamje anësore Chrysler Neon
Pamja e pasme e Chrysler Neon

Shitja e Chrysler në qytete të tjera