Njoftimet Premium

Chrysler Imperial ne shitje në Shqipëri

Chrysler Imperial futet ne makinat antike shume lluksoze ne gjendje shume te mire makine e mbajtur ne garazhd nga koleksionist jasht shtetit jane prodhuar vetem 200 makina te ktij modeli; Cmimi. Kavajë
E shitur

Chrysler Imperial

Imperial ka një vend të veçantë në historinë e kompanisë sё automobilave Chrysler. Kjo makinë u prezantua për herë të parë në vitin 1926. Ajo u krijua në mënyrë që kompania Chrysler të mund të konkuronte me markat e tjera të njohura amerikane atë kohës: Cadillac, Lincoln, Packard dhe Duesenberg. Dizajni i Chrysler Imperial u rinovua në vitin 1931. Makina kishte një motor të ri me tetë cilindra me vёllim 6.3 litra. Vlen të përmendet se ky motor u instalua më vonë në shumë makina të tjera të kompanisë Chrysler. Në total janë shtatë gjenerata të kësaj makine legjendare. Gjenerata e shtatë e Imperial u prezantua zyrtarisht në vitin 1990. Fillimisht, modeli i vitit 1990 ishte i pajisur me një motor benzinë V6 3.3 litra (147 kuaj fuqi), por në vitin 1991 ai u zëvendësua me një motor V6 3.3 litra (150 kuaj fuqi). Në Chrysler Imperial, ishte instaluar vetëm një kuti shpejtësie automatike. Prodhimi i kësaj makine përfundoi në vitin 1993.

Formulari i Përgjithshëm i Chrysler Imperial
Pamje anësore Chrysler Imperial
Pamja e pasme e Chrysler Imperial

Shitja e Chrysler në qytete të tjera