Njoftimet Premium

Chrysler Crossfire ne shitje në Shqipëri

Shitet chrysler crossfire viti 2004, ngjyra e bard. cmimi4500 euro i diskutuesh. mundesi nderrimi plus minus diferenc Elbasan
E shitur
Makina esht ne gjendje shum te mire motorrike dhe xhenerik; E paster nga jashte ashtu edhe brend; Ka motor 2.2 nafte, ekonomik; Prodhim America; Shitet per arsye mosperdorimi; Durrës
E shitur
Makina asht ne gjendje shume te mire; Look Dubai 2016; Sarandë
E shitur
Per cdo shpjegim ju lutem te kontaktoni vetem Tek numeri i celulari. 0695824324 Jo mail Shkodër
E shitur
shum e mirembajt. me letra deri ne 2017.ne gjendje perfek. motor 3.2 benzin autom. dhurat edhe disqe Durrës
E shitur
Chrysler Crossfire viti prodhimit 2006. Shume e vecant. Te gjitha sherbimet e ber. Shume e mbajtu. ka 95.000 k. ne gjendje supe. E perdorur shum pa. Me letra te rregullta te paguar. Tiranë
E shitur
Chrysler crossfire 3.2 benzin i bardh tapiceri tkuqe ne gjendje sh te mire Tiranë
E shitur

Chrysler Crossfire

Coupe Crossfire u shfaq në gamën e modeleve të markës Chrysler në vitin 2003 dhe në vitin 2004 u prezantua një kabriolet. Kjo makinë ishte modeli i parë i koncernit DaimlerChrysler, në të cilin u përdorën zgjidhjet teknike të kompanive amerikane dhe gjermane. Kur u krijua Chrysler Crossfire, u përdor platforma Mercedes-Benz SLK e gjeneratës së parë. Prodhimi i këtyre makinave u organizua në Gjermani. Crossfire ishte i pajisur me motorë dhe kuti shpejtësie nga Mercedes-Benz. Modeli bazë ishte i pajisur me një motor benzine V6 3.2 litra me një kapacitet 218 kuaj fuqi dhe një kuti shpejtësie mekanike me gjashtë shpejtësi. Çmimet e Chrysler Crossfire сoupe fillonin nga 49 000 euro dhe konkurentë kryesore ishin Audi TT dhe Nissan 350Z. Prodhimi i Crossfire ka vazhduar deri në vitin 2007. Janë bërë gjithsej 76 000 coupe dhe roadster.

Formulari i Përgjithshëm i Chrysler Crossfire
Pamje anësore Chrysler Crossfire
Pamja e pasme e Chrysler Crossfire

Shitja e Chrysler në qytete të tjera