Njoftimet Premium

Chrysler Aspen ne shitje në Shqipëri

Shitet me dokumenta te regullta naft kondisjoner gjama elektrik disqe alomin. per me shum shikoni fotot Tiranë
E shitur
Makina eshte ne gjendje shume te mire matorrike dhe mekanike egatshme per cdolloj prove full opsion Tiranë
E shitur
Makina eshte ne gjendje te prkryer matorrike dhe mekanike 2700kubikshe cimimi i diskutuar Tiranë
E shitur
Makina eshte ne gjendje te prkryer matorrike dhe gjenetike full opsion me te gjitha dekumentat e rregullta per cdo lloj prove Tiranë
E shitur
Makina eshte ne gjendje te prkryer matorrike dhe gjenetike cimimi i diskutuar Tiranë
E shitur

Chrysler Aspen

Fuoristrada e madhe Chrysler Aspen u prezantua për publikun e gjerë në vitin 2006. Aspen ishte fuoristrada e parë e madhe në historinë e kësaj marke amerikane. Kjo makinë është një version i modelit Dodge Durango i vitit 2003, por me një dizajn të modifikuar të jashtëm dhe të brendshëm. Brenda, Aspen ka tre rreshta vendesh që mund të ulen shtatë ose tetë persona, në varësi të modifikimit të makinës. Fillimisht, Chrysler Aspen ishte i pajisur me një motor V8 4.7 litra me një fuqi 235 kuaj fuqi, por pas një viti fuqia e motorit u rrit në 302 kuaj fuqi. Kutia e shpejtësisë ishte vendosur vetëm automatike. Në vitin 2008, u prezantua një version hibrid i Aspen-it, i cili ishte i pajisur me një motor V8 5.7 litra me një kapacitet prej 345 kuaj fuqi dhe një motor elektrik. Në të njëjtin vit, prodhimi i kësaj fuoristrade u ndërpre për shkak të situatës së vështirë financiare të Chrysler.

Formulari i Përgjithshëm i Chrysler Aspen
Pamje anësore Chrysler Aspen
Pamja e pasme e Chrysler Aspen

Shitja e Chrysler në qytete të tjera