Njoftimet Premium

Chrysler 200

Sedani Chrysler 200 u prezantua zyrtarisht në fund të vitit 2010. Kjo makinë ishte një version i përmirësuar i Chrysler Sebring, nga i cili dallohej pёr dizajnin e ri dhe motorët. Në fillim të vitit 2011, filloi prodhimi i kabrioletit Chrysler 200 me dy dyer, i cili u shit në tregun evropian me emrin Lancia Flavia. Vlen të përmendet se sedanët 200 jashtë kufijve tё SHBA-sё nuk u shitën zyrtarisht. Chrysler 200 ishte i pajisur me dy versione të motorëve me benzinë: 2.4 litra (173 kuaj fuqi) dhe V6 3.6 litra (287 kuaj fuqi). Kutia e shpejtësisë ishte vetëm automatike. Çmimet për këtë makinë filluan nga 19 000 dollarë. Sedani 200 i gjeneratës së dytë është prodhuar që prej vitit 2014. Kjo makinë është ndërtuar në platformën Compact US Wide, njësoj si modeli Dodge Dart. Në tregun amerikan, një sedan 200 kushtonte 21 800 dollarë. Modeli u shit vetëm në SHBA, Kanada dhe Meksikë.

Formulari i Përgjithshëm i Chrysler 200
Pamje anësore Chrysler 200
Pamja e pasme e Chrysler 200

Shitja e Chrysler në qytete të tjera