Njoftimet Premium

Shitja e Chevrolet Spark në Shqipëri

Shitet Chevrolet 1.2 benzine Elbasan
2 200€
Shitet chevrolet spark viti 2008 1.0benxin 4porta xhama elektrike mbyllje me pult me kondicionerne gjendje prefekte letrat deri ne shkurt te 2020; Sherbime te sapobera shpatullat e para 2, . Durrës
1 900€
I diskutueshëm
Makina ka 90 mij km te vetat, letrat deri ne gusht te 2020, i ka te gjitha sherbimet e bera, goma te reja, voj e filtra te sapo nderruar Shkodër
2 000€
shitet ne gjendje shum te mir, letrat sapo te prera me sherbime te be. shitet ose ndrrohet me makin tjeter plus shtes nga un Durrës
E shitur
Chevrolet spark viti 2010. makina eshte ne gjendje te shkelqy. Nuk ka nevoje per asg. per me shume t. Tiranë
E shitur
automat, benzin/gas 1.0 shume ekonomike Tiranë
E shitur
Makina eshte ne gjendje shume te mire per me shume merni ne tel tel 0683345580. Sony Apple Apple (Iphone) Asus Lenovo BlackBerry Samsung Dell HP HTC Huawei LG Mobile Motorola Nokia Panasoni. Tiranë
E shitur
Makina eshte ne gjendje perfek. Dokumenta te rregull. Madhesia e motorit 0.8. Shume ekonomik. cmimi 2 milion leke te vjetra Tiranë
E shitur
Shitet okazion manual 1700 Tiranë
E shitur
E shitur
Shitet Chevrolet Spark 1.0 benzin 2011 me dokumenta te prera per nje vit. Gjendie shume te mir xhenerike dhe estetike Tiranë
E shitur
Gjendje shum t mir 4 pistona dekumeta per 1vit cmimi i diskutushem Tiranë
E shitur
Gjendje perfekte 1.0 benzine gaz 4 pistona cmimi diskutueshem Tiranë
E shitur
Shes Chevrolet spark te vitit 2010. ka motorr 1000 benzi. ka 1 vit qe ka ardh ne shqipe. eshte blere me 0 km dhe eshte perdorur vetem nga 1 person edhe n itali edhe ktu n shqipe. cmimi esht. Durrës
E shitur
Teper e mirembajtur nuk ka nevoje per asnje lloj sherbi. gjendje perfek. shume ekonomi. madhesia e motorrit 800 kubik harxhon shume p. cmimi mund te ulet me letra te rregullta Durrës
E shitur
Shes makinen me motorr 1.0 benzine, kambio manuale, me 74000. Mjeti i perdorur shume pak nga nje person, me servise te kryera rregullis; Me kondicione; Shitet per arsye mosperdorimi, pas. Tiranë
E shitur
Chevrolet spark, 995cc benzine, manual, 97mij km, e vogel dhe ekonomike 4porta, xhami par i krisur, makina ndodhet ne shkoder, + 4915755531444 WhatsApp ne kete nr pasi ndodhem jasht shqiperi Shkodër
E shitur
Makina eshte ne gjendje shume te mire goma te reja vaj filtra po sa te bera; Tiranë
E shitur
Makina eshte ne gjendje shume te mire, motor 800 cc, shume e favorshme per levizje brenda qytetit, harxhon 4 l per 100 km afersish Tiranë
E shitur
Shevrolet viti 2005 me kanji automati ke motor 800 kubik benzine shum ekonomike; Makina eshte ne gje dje shum te mire me letra te paguara per nje vit, makina ka bere 69000 km, cmim I diskutueshem Tiranë
E shitur

Historia e krijimit të Chevrolet Spark filloi në vitin e largët 1998. Kompania italiane Fiat iu drejtua projektuesit Giorgetto Giugiaro me një kërkesë për të krijuar një dizajn për një makinë të vogël. Skicat e dizajnuesit të famshëm italian të kompanisë Fiat nuk u pëlqyen dhe u shitën në Daewoo. Pra, ishte një model Daewoo Matiz. Në vitin 2001, Daewoo falimentoi dhe një aksion kontrolli u ndërmor nga kompania amerikane General Motors. Prodhimi i Daewoo Matiz vazhdoi, por në disa vende të Evropës dhe Azisë filloi të shitej me emrin Chevrolet Matiz. Në vitin 2005, u bë ristilimi i makinës dhe u ndryshua emri. Makina e re filloi të shitej me emrin Chevrolet Spark. Sot, kompania koreane Daewoo prodhon gjeneratën e katërt të këtij hatchback-u kompakt. Chevrolet Spark shitet në Azi dhe Amerikë, në tregun Evropian ofrohet një analog i këtij modeli nën emrin Opel Karl.

Chevrolet Spark general form
Chevrolet Spark side view
Chevrolet Spark back view

Shitja e Chevrolet në qytete të tjera