Njoftimet Premium

Chevrolet S-10 ne shitje në Shqipëri

Chevrolet s10 pik up viti 99 2.2 benzin me dekumenta te regullta amerikane I behet dog. eshte ne gjendje te mire motorbike xheneri. me karoceri te gjat Gjirokastër
E shitur

Chevrolet S-10

Chevrolet S-10 është një pickup kompakt me katër rrota aktive i prodhuar nga General Motors nën markën Chevrolet. Ky model u prezantua për herë të parë për publikun e gjerë në vitin 1982. Në vitin 1994, u prezantua gjenerata e dytë e këtij pickup-i. Tek S-10 e re, ndryshuan grilat e radiatorit, fenerët e përparmë, parakolpi dhe ndryshime të vogla pësoi dizajni i interiorit. Konfigurimi u përmirësua, u vendos një airbag për pasagjerin përpara. Chevrolet S-10 në karrocerinë e pickup ka këto dimensione: gjatësi - 4490 mm, gjerësi - 1682 mm, lartësi - 1643 mm. S-10 ishte i pajisur me një motor benzine V6 4.3 litra me 161 kuaj fuqi. Shpejtësia maksimale e kësaj makine arrin në 173 km/orë. Pickupi S-10 i gjeneratës së tretë ka qenë në dispozicion që nga viti 2012 në Brazil dhe është shitur në këtë vend dhe në Argjentinë. Në vendet e tjera, ky model njihet si Chevrolet Colorado.

Formulari i Përgjithshëm i Chevrolet S-10
Pamje anësore Chevrolet S-10
Pamja e pasme e Chevrolet S-10

Shitja e Chevrolet në qytete të tjera