Njoftimet Premium

Chevrolet Nubira ne shitje në Shqipëri

Shitet me letra sapo te prera deri nentor 2020 sherbimet te bera gomat 100% te reja sapo te sjella nga gjermania per Info vetem Tel qmimi i pa diskutushem Tiranë
E shitur
Chevrolet nubira 2.0 TCDI 16V disel shum e shpejt; viti nfund 2008 me 131000km te garantura me liber servisi full ekstra klimatronic airbag esp etj; hargjime shum te vogla Tiranë
E shitur
Shes makine chevrolet nubira viti prodhimit 2008; E shes per arsye mos perdorimi te gjitha serviset e bera letra te paguara per nje vit e gatcme per cdo lloj prove cmimi 3300 euro i diskutushe. Pogradec
E shitur
Chervolet nubira 1.8 benzin + gaz, e dal nga fabrika me ipjant ga. makina esht ne gjendje shum te mir motorrike she xhenerike!s 4 goma te teja, sensor parkimi, me klima Durrës
E shitur

Chevrolet Nubira

Chevrolet Nubira është një sedan me pesë vende të prodhuar nga GM Daewoo në Kore që nga viti 2005. Përkthyer nga gjuha koreaneze, "Nubira" do të thotë "shkoni në botë", e cila tregon qartë planet afatgjata të prodhuesve të kësaj makine. Karakteristikat e pamjes Nubira mund të quhen: karroceria aerodinamike e zgjatur, dizajn i fenerve të përparme dhe të pasme. Salloni Chevrolet Nubira është bërë në një ngjyrë gri të këndshme të lehtë. Vlen të përmendet se specialistët italianë morën pjesë në dizajnin e interior të kësaj makine. Ekzistojnë tre modifikime kryesore të pajisura me motor benzinë: 1.4 litra me një kapacitet 94 kuaj fuqi, 1.6 litra me një kapacitet 109 kuaj fuqi dhe 1.8 litra me një kapacitet prej 122 kuaj fuqi. Të gjitha modifikimet janë të pajisura me një kuti shpejtësie mekanike. Shpejtësia maksimale e Nubira është 194 km/orë dhe konsumi mesatar i karburantit është rreth 7 litra në 100 kilometra.

Formulari i Përgjithshëm i Chevrolet Nubira
Pamje anësore Chevrolet Nubira
Pamja e pasme e Chevrolet Nubira

Shitja e Chevrolet në qytete të tjera