Njoftimet Premium

Chevrolet Malibu ne shitje në Shqipëri

Shes makin Xhervolet viti 2000. Model Malib. Motorre 3100 Sf. Esht shum e paster nga brenda ka disa gervishtie te vogla nga jasht. Cemini i diskutushem 100000. Makina esht ne gjende pun. Tiranë
E shitur
Chevrolet malibu 2008, gaz benzine, sherbimet te krye. gati per cdo lloj pro. tip tron. marsha dhe te timon Tiranë
E shitur

Chevrolet Malibu

Chevrolet Malibu është një makinë me madhësi të mesme që deri në vitin 1978 ishte versioni më i mirë i Chevrolet Chevelle. Në 1978, Malibu u bë një model i pavarur. Fillimisht, kjo makinë kishte rrota aktive të pasme, por në 1997 makina mori rrota aktive të përparme. Sot, ekzistojnë nëntë gjenerata të kësaj makine legjendare amerikane. Sedani i gjeneratës së nëntë Chevrolet Malibu u shfaq në tregun amerikan në fund të vitit 2015. Kjo veturë ka gjatësia 4.9 metra dhe është e pajisur me turbomotorë me katër cilindra: 1.5 litra me një kapacitet 160 kuaj fuqi (kuti shpejtësie automatike me gjashtë marshe) dhe 2.0 litra me një kapacitet 250 kuaj fuqi (kuti shpejtësie automatike me tetë marshe). Sipas kompanisë General Motors: "Malibu do të jetë në dispozicion pothuajse në 100 vende të botës në gjashtë kontinente!".

Formulari i Përgjithshëm i Chevrolet Malibu
Pamje anësore Chevrolet Malibu
Pamja e pasme e Chevrolet Malibu

Shitja e Chevrolet në qytete të tjera