Njoftimet Premium

Chevrolet Lacetti ne shitje në Shqipëri

Makina eshte e sapoardhur me dogane paguar, kondicioner, mbyllje qendrore, abs, esp, radio cd, xhama eklektrik, pasqyra elektrike, dy celesa, kompiuter bordi, goma te reja Tiranë
E shitur

Chevrolet Lacetti

Në vitin 2002, filloi prodhimi i sedanëve Daewoo Lacetti në Kore, më vonë gama e modeleve u plotësua me një hatchback me pesë dyer dhe një universal. Fillimisht, ata u përpoqën t'i shisnin në tregun evropian me këtë emër, por në vitin 2004 makinat për Evropën u morën emrin Chevrolet Lacetti. Në vende të ndryshme, ky model kishte shumë emra: Biuck Excelle në Kinë, Holden Viva në Australi, Chevrolet Optra në Kanada dhe Azi, Suzuki Forenza në SHBA. Në vitin 2006 filloi prodhimi i makinave Lacetti në Rusi në fabrikë në qytetin e Kaliningradit. Në Kore, prodhimi i këtij modeli ishte përfunduar në vitin 2008 ndërsa në Rusi veturat vazhduan të bëhen deri në fund të vitit 2012. Makina ka qenë gjithmonë në kërkesë shumë të mirë midis blerësve, vetëm 285,000 Lacetti u shitën në Rusi. Në vitin 2008 filloi prodhimi i kësaj makine në Uzbekistan. Në vitin 2013, Lacetti uzbek është shitur me emrin Daewoo Gentra.

Formulari i Përgjithshëm i Chevrolet Lacetti
Pamje anësore Chevrolet Lacetti
Pamja e pasme e Chevrolet Lacetti

Shitja e Chevrolet në qytete të tjera