Njoftimet Premium

Chevrolet Evanda ne shitje në Shqipëri

Shitet Chevrolet Evansa; Motorr 2.0 Benzin Gas; Sallon mersh. Sedilje me ngroh. Cli. A. dhe shume opsione te tje. Dokumenta te paguar; ; Sherbime te sapo bera: Rrip fazature + pom. Tiranë
E shitur
Shitet chavrolet evanda motor 2.0 benzin gaz D-tec 16v 1.979 cc 136 hp (kuaj fuqi) sistem parkimi sedilje me ngrohje timon hidraulik cd player pasqyra elektrike mbyllje qendrore me pult sedilj. Elbasan
E shitur

Chevrolet Evanda

Sedani me madhësi të mesme Chevrolet Evanda u prezantua për publikun e gjerë në vitin 2004. Ishte një makinë koreane Daewoo Magnus, e riemëruar posaçërisht për tregun evropian. Evanda është një makinë e klasës D. Specialistët italianë dhe koreanë morën pjesë në zhvillimin e projektimit. Ekzistojnë disa modifikime të kësaj makine që ndryshojnë në konfigurimin, specifikimet teknike dhe çmimin. Si standard, makina u ofrua me një motor benzinë me dy litra të vlerësuar me 131 kuaj fuqi me kuti shpejtësie mekanike ose automatike. Në tregun evropian, Chevrolet Evanda kushtoi rreth 18,000 euro dhe konkurrentët më të afërt të tij ishin veturat Hyundai Sonata dhe Kia Magentis. Në vitin 2006, prodhimi i këtij modeli ishte ndërprerë.

Formulari i Përgjithshëm i Chevrolet Evanda
Pamje anësore Chevrolet Evanda
Pamja e pasme e Chevrolet Evanda

Shitja e Chevrolet në qytete të tjera