Njoftimet Premium

Chevrolet Equinox

Crossover me pesë dyer Chevrolet Equinox u paraqit në ekspozitë e makinave në Detroit në vitin 2003 dhe prodhimi filloi në vitin 2004. Brendësia pesë-vendëshe e fuoristradës është e pajisur me vende të rehatshme, ajër të kondicionuar, airbag dhe një sistem stereo me cilësi të lartë. Vendet e pasme mund të hiqen dhe të rrisin vëllimin e hapësirës së ngarkesave. Në konfigurimin bazë Chevrolet Equinox është pajisur me një kuti shpejtësie automatike me pesë marshe, motori 185 kuaj fuqi dhe rrotat aktive të përparme. Modifikimet sportive janë të pajisura me një motor 275 kuaj fuqi dhe mund të përshpejtojnë deri në 100 km/orë në 7 sekonda. Ekzistojnë tri gjenerata të këtij crossover-i. Gjenerata e tretë Equinox është prodhuar që nga viti 2017. Makinat shiten në SHBA, në Kanada, në Meksikë, në disa vende të Amerikës së Jugut, në Kinë dhe në vendet e Lindjes së Mesme.

Formulari i Përgjithshëm i Chevrolet Equinox
Pamje anësore Chevrolet Equinox
Pamja e pasme e Chevrolet Equinox

Shitja e Chevrolet në qytete të tjera