Njoftimet Premium

Chevrolet Blazer ne shitje në Shqipëri

Shitet foristrade benzin gaz 4.3 sendile lekure 230000 km shum e mbajtur dhe shum e fuqishme me dokumenta te paguara Tiranë
E shitur
Okazion!! Shitet Chevrolet blazer 1999, me letra te prera deri ne shkurt 2017, automatik, me sendilje me nxemje fryrje dhe cfryrje, me inpjant gazi, makina eshte ekonomike me gaz, cmimi 3500. Shkodër
E shitur

Chevrolet Blazer

Fuoristrada legjendare Chevrolet Blazer ka një histori shumë të madhe dhe interesante. Kjo veturë u prezantua për herë të parë për publikun e gjerë në vitin 1982. Blazer u bë në platformën e pickup-it Chevrolet S-10. Që nga fillimi i prodhimit, kjo fuoristradë ishte i pajisur me një motor GM 2.0 litërsh me katër cilindra me një kapacitet prej 83 kuaj fuqi. Si opsion, mund të instalohej një motor V6 2.8 litër me 110 kuaj fuqi. Vlen të përmendet se ky motor u përdor edhe në Jeep Cherokee deri në vitin 1987. Gjenerata e dytë të Blazer u prezantua në vitin 1994. Eksteriori dhe interiori i makinës kanë ndryshuar plotësisht. Në 1998, u bë risitilimi i Blazer. Prodhimi i gjeneratës së dytë u përfundua në vitin 2005. Gjenerata e tretë Chevrolet Blazer është prodhuar që nga dhjetori i vitit 2018 në Meksikë, modeli është shitur zyrtarisht në Kanada, SHBA dhe Meksikë.

Formulari i Përgjithshëm i Chevrolet Blazer
Pamje anësore Chevrolet Blazer
Pamja e pasme e Chevrolet Blazer

Shitja e Chevrolet në qytete të tjera