Njoftimet Premium

BMW X2 M

X2 M është versioni on the top i crossover-it kompakt BMW X2, të cilin prodhuesit e quajnë Sports Activity Coupe (SAC). Për crossover-in X2 M, ishte krijuar një motor i ri 2.0 TwinPower Turbo me kapacitet 306 kuaj fuqi. Kjo makinë ka katër rrota aktive dhe një kambio Steptronic me tetë marshe. Marrja e shpejtësisë deri në 100 km/orë zgjat vetëm 4,9 sekonda, kurse shpejtësia maksimale është 241 km/orë. Pronarët e BMW X2 M vërejnë se konsumi i kombinuar i karburantit rrallë tejkalon 8 litra në 100 kilometra. Sistemi i frenimit M Sport është i pajisur me disqe çeliku 18 inç në pjesën e përparme dhe 17 inç në pjesën e pasme. Prodhimi i BMW X2 M35i në qytetin gjerman të Regensburg filloi në nëntor 2018, por shitjet në tregjet evropiane filluan vetëm në mars të vitit 2019. E pajisur me mundësi të ndryshme komoditeti dhe sigurie, BMW e re X2 M35i kushton duke filluar nga 55 200 euro.

Formulari i Përgjithshëm i BMW X2 M
Pamje anësore BMW X2 M
Pamja e pasme e BMW X2 M

Shitja e BMW në qytete të tjera