Njoftimet Premium

Shitja e BMW në Shqipëri

Bmw M performance fabrik; Makin e bler ne sallon ne gjermani e perdorur nga nje do. Motori 4.0 twin turbo M packet, stage 1 Pogea Racing 350 + konusumi nuk kalon mbi 12.5 max qyte. Disqe 21 O. Tiranë
37 000€
BMW Seria 6 viti 2007. 5000I; Makina eshte ne gjendje perfekte motorrike dhe xhenerike; * Letra te paguara deri ne Prill 2020; * Impiant gaz STAG me dy vite garanci deri me Shtator 2021; * Tapicer. Tiranë
7 500€
I diskutueshëm
Shitet makina BMW 535i GT, viti Mars 2010.Makina nuk eshte makine tregtaresh e kam mar vet ne Amerike, eshte super makin disqe BBS (20 INC) te gjera mbrapa te modeli. Makina posedon 300 (moto. Tiranë
1€
Kam per te shitur nje bmw me naft automatike model 525 cilindrata 2.5 me letra te prera per nje vit ne gjendje te shkelqyer Shkodër
5 000€
makina esht ne gjendje shum te mir motorr 3.0 nuk e kap takse lluksit makina esht full me te gjitha sherbimet e sapo bera goma te reja impjanti gazit i markes stag shum ekonomike Peqin
6 300€
Bmw X6, Viti 2009, 168Mij Kilometr. Fier
18 500€
MOTORR 2.0 NAFTE SHUM EKONOMIKE; CLIMA 2 ZONALE; KAMBIO MANUALE; ABS; ESP; SRS; SENSOR SHIU; SENSOR DRITE; DRITA AUTOMATIKE; FENER KSENON; FENER ANGEL EYE; KOMPJUTER BORDI; AUTO PILOT; KOMANDA N. Tiranë
2 700€
Makina eshte e sapoardhur me dogane paguar, motorr 2.0 nafte, kambio automatike, viti prodhimit 2007, sallon lekure, klima, mbyllje qendrore, abs, esp, radio cd + aux, xhama eklektrik, komanda n. Tiranë
4 900€
Opsionet shtese: Tavan panoramik, Sallon lekure, Xenon, Sensore parkimi et; E pa targuar, me Dogane e pagu; Mundesi ndrrimi Durrës
15 500€
Bmw F10 528i full opsion viti 2012; Me dogane te paguar; Motorr 3000 benzine; Mundesi nderrimi; C. vibe. watsapp Durrës
15 500€
BMW 120D Naft Viti 2008 Dokumentat deri 5 Nentor 2020. Makina eshte super ekonomike kilometra origjinale me te gjitha sherbimet e kryera ne kohen e duhur tek servis BMW FIE. Makina nuk ka asnj. Fier
7 500€
I diskutueshëm
Bmv 316 me letrra per nje vit te preme me klima xhama elektrrik pasqyra elekrrike goma te reja super gjenje Tiranë
1 150€
Shitet bmw seria 3 gaz-benzin viti dhjetor 99 Makina eshte ne gjendje te mire motorrike dhe xheneri. Makina disponon 2 celsa, pilot automat, sensor shiu, hapja dhe mbyllja e xhamave me pult, perd. Fier
2 500€
Bmw X6 motorr 3.0 XD naft (pa taks lluksi) me 306 ps viti prodhimit 2011, xhama te zinj orgjinal, sedilje elektrike + ngrohje + ftohje, Kamer mbrapa, sensor parkimi, marsha ne timon, Navi, klima. Fier
1€
I diskutueshëm
Shitet BMW seria 5 e ardhur nga Zvicra Full Full opsi. Drita Bixeno Navigator DV; Look M E61 SPORT PAKET xhama te zinj origjinal goma te reja 2019 letra taksa te paguara deri ne maj 2020. Impjan. Durrës
1€
BMW X5 3.0 DIEZ. VITI 2008; Makina me Dogane; Salloni Leku. 7 Vende; Tavani Panoramik; Sedile me Ngrofje; Sensor Parkimi; Fari Kseno Bikseno; Klima Zone CD DVD TV; Kompiuder Bordi; Km 240.000. Tiranë
13 000€
Makina esht n gjendje prefekte shum e paster si brenda ashtu dhe jasht kambjo automat 4 gomat aktive e sapo ardhur nga Gjermania makina esht full option sensor parkimi para mbrapa navigator te mad. Tiranë
7 800€
Bmw seria3 320 benzin full, Makina sapo ardhur nga zvicraMe dogan te paguar gati per targim, servis vaj filtra sapo bera, shum ekonomike, Opsionet Navigator i madh, CD player, aux, bluetooth. Elbasan
6 300€
SHITET BMW 330I BENZIN GAZ LOOK M POWER; - VITI 2001 - 2002; - KAMBJO MANUALE 5 + R; - MUNDESI NDERRIMI; - DRITA LED ANGEL EYES ME PULT I NDRYSHON NGJYRAT SIPAS DESHIRES; - MAKINA ESHTE M. Tiranë
3 800€
Super bmw dhe marrveshj me makina te tjera te vogel Elbasan
11 000€

Shitja e BMW-ve në Shqipëri. Historia e markës

BMW-ja është një nga markat e pakta, që shumica e njerëzve e lidh me cilësinë. Kompania me një histori shekullore ka kaluar nga një prodhues i vogël, në një nga koncernet më të mëdhenj, që krijojnë automjete të nivelit më të lartë. Shumë pak kompani do të mund të krahasohen me nivelin e BMW-së, pasi kjo markë nuk do ta ulë stekën, të cilën ata e ngritën shumë lart. BMW-të janë flamurtarë përsa u përket makinave luksoze. Edhe njerëzit me pak njohuri në mjetet e transportit do ta njohin menjëherë markën nga një dizajn i fuqishëm dhe i paharrueshëm.

Çdo centimetër i kësaj makine flet për fuqinë, karakterin dhe besueshmërinë e saj. Cilësia gjermane e performancës së BMW-së ecën krah për krah me stilin evropian dhe e bën makinën unike në llojin e vet. Koncerni, për dekada të tëra pune intensive, nuk i ka dorëzuar absolutisht pozicionet e tij dhe çdo vit i bën konkurrentët të jenë të shqetësuar gjatë lançimit të modeleve të tyre të reja. Të gjitha testet e përplasjes që kaluan makinat e kësaj marke treguan vetëm anën pozitive të saj. Kësaj makine mos kini frikë t’i besoni jetën dhe shëndetin e familjes suaj. Në çdo situatë në rrugë do të jeni të sigurt se mbrojtja do të funksionojë 100%.

Shitja e BMW-ve në Shqipëri

BMW

Deri para pak kohësh, shqiptarët preferonin konkurentin kryesor të BMW-së,- Mercedes-Benz.Pikërisht, ky përfaqësues i industrisë gjermane të automobilëve dominonte në rrugë dhe ishte monopol në tregun shqiptar të automobilëve. Kohët e hegjemonisë mbetën prapa dhe sot në Shqipëri po hyjnë shumë makina të markave të tjera. Një nga vendet kryesuese midis tyre e zënë edhe automjetet e markës BMW.

Shqiptarët u ushqyen me ndjenja të përzemërta ndaj këtyre makinave të forta dhe të rezervuara. Gjithkush që është ulur, qoftë edhe një herë në timonin e kësaj makine, ajo do t’i lërë mbresa më vonë. Makina ndien çdo lëvizje të dorës juaj, sikur timoni të jetë një zgjatje e dorës. Është e manovrueshme, ka një përshpejtim dinamik dhe mund të kapërcejë pa vështirësi çdo pjesë të vështirë rruge.

Ky është një plus i madh për Shqipërinë me terrenin e saj malor dhe jo me rrugë të sheshta. Në site-in tonë ka një përzgjedhje të shkëlqyer të automjeteve të markës BMW, të cilat mund të bëhen shokët më besnikë për ju për një shumë parash relativisht të vogël. Nëse doni të theksoni statusin tuaj dhe gjithashtu të keni në garazh jo vetëm një mjet qarkullimi, por një makinë me M të madhe, atëherë jepni përparësi BMW-së.

Shitja dhe blerja e makinave të përdorura në Shqipëri

BMW

Kur bie fjala për BMW-në, nuk është disi krejt e saktë të përdoret fjala "e përdorur " në lidhje me këtë markë. Edhe me kilometrazh të lartë, automjeti i kësaj marke ruan të gjitha vlerat dhe do të vazhdojë shërbimin e tij shumë të mirë. Edhe pse komponentët dhe riparimi i makinës nuk do të kushtojnë lirë, juve ju duhet t’ju gëzojë fakti që makinat e kësaj marke rrallë kanë nevojë për riparime serioze. Këtë makinë e blejnë kryesisht për shkak të jetëgjatësisë së saj dhe besnikërisë ndaj traditës.

Është pikërisht ai mjet transporti me të cilin nuk të vjen turp të shëtisësh në rrugën kryesore të qytetit dhe nuk ke frikë të nisesh në një udhëtim të gjatë. Në çdo situatë, makina do të shfaqë anën më të mirë të saj dhe nuk do të japë asnjë dyshim për cilësinë e saj asnjë sekondë. Nëse zotëroni një veturë BMW, që dëshironi ta shisni, jini të përgatitur për kërkesat që do të jenë shumë të mëdha. Plotësoni në site-in e internetit të gjitha hapësirat me informata për makinën tuaj dhe vendosni njoftimin. Shumë shpejt, do të ketë blerës. Mos harroni të bëni përgatitjen para shitjes, kështu që makina do të ketë më shumë avantazh për t’u shitur.

Shitja e BMW në qytete të tjera