Njoftimet Premium

Shitja e BMW në Shqipëri

-BMW 730Li; ; -3.0 benzin; ; -Viti 2010; ; -170.000 km; ; -Full option; ; -mimi 8.300 deri ne Durres pa dogane; ; ; ; @illyriamotors Durrës
8 300€
-BMW X6; ; -3.0 benzin; ; -Original body kit HAMANN; ; -Viti 2009; ; -127.000 km; ; -Full option; ; -Perfect condition; ; -mimi 16.500 deri ne Durres pa dogane; ; ; ; @illyriamotors Durrës
16 500€
SHITET BMW X3 VITI 2008 MOTORR 2.0TDI NE GJENDJE PERFEKTE MOTORRIK; ; KONSUMI 8.0 LITRA/100KM; ; MAKINA E GATSHME PER CDO LLOJ PROV; ; JO TREGTAR Tiranë
5 500€
-BMW X4; ; -Full M Kit; ; -2.0 benzin twin turbo; ; -Viti 2017; ; -129.000 km; ; -Full option; ; -Perfect condition; ; -mimi 26.200 deri ne Durres pa dogane; ; ; ; @illyriamotors Durrës
26 200€
-BMW X6; ; -3.0 benzin; ; -Viti 2010; ; -185.000 km; ; -Full option; ; -Perfect condition; ; -mimi 11.700 deri ne Durres pa dogane; ; ; ; @illyriamotors Durrës
11 700€
-BMW 740d TwinTurbo; ; -4.0d 320HP TwinTurbo (2995ccm Pa taks lluksi) Naft + Karikim; ; -Xhamat e zi (me leje per 5 vje); -Viti 05/2014; ; -xDrive; ; -4 pozicione (Sport + /Sport/Comfort/Ec); -150.000KM m. Tiranë
27 500€
-BMW 730 Li; ; -3.0 benzin; ; -Viti 2010; ; -170.000 km; ; -Full option; ; -Perfect condition; ; -mimi 8.300 deri ne Durres pa dogane; ; ; ; @illyriamotors Durrës
8 300€
-BMW X6; ; -3.0 benzin; ; -Viti 2010; ; -188.500 km; ; -Full option; ; -Perfect condition; ; -mimi 10.800 deri ne Durres pa dogane; ; ; ; @illyriamotors Durrës
10 800€
SHITET; ; Marka, Modeli: BMW 528i Xdrive 4x4; ; Viti: 2009; ; Kambjo: automatike; ; Lenda Djegese: Benzin; ; Targa: Dogan; ; Km: 223.000; ; Ngjyra: Blu e erret; ; Opsionet shtese: Motor 3.0. Durrës
8 000€
Shitet BMW 316i, viti 2003, 114.000 km, Benzin - Gaz (lovato, 5 vite garanci i sapomontua) makina sht pothuajse e re, ngrohje sediljesh, pasqyra dhe xhama elektrike, sensor parkimi. Tiranë
5 000€
I diskutueshëm
-BMW X5; ; -3.0 nafte; ; -Viti 2010; ; -298.000 km; ; -Full option; ; -Makina ndodhet ne Tirane e sapoardhur nga amerika e gateshme per cdo lloj prove, me targa shqipertare; ; -mimi 13.500. Tiranë
13 500€
-BMW 520i; ; -2.0 benzin 240 hp; ; -M kit; ; -Viti 2015; ; -89.000 km; ; -Full option; ; -Full service history; ; -Perfect condition; ; -mimi 20.900 deri ne Durres pa dogane; ; ; ; @illyriamotors Durrës
20 900€
Makina eshte ne gjendje shume te mire, komode dhe mjaft e sigurte ne rruge! Kjo makine eshte perdorur ne Angli nga nje avokat dhe me pak ne Shqiperi e cila eshte trajtuar mjaft mire nga posedues. Kukës
1 700€
I diskutueshëm
E sapoardhur me dogan te paguar; ; Automatike 8G (Comfort, Sport, Tronic + /); Butona tek timoni; ; Pilot automatik; ; Makina ka 3 opsione (ECO pro, Comfort, Spor); Start/Stop (ndezje/fikj); Siste. Kavajë
15 900€
I diskutueshëm
Makina eshte e sapoardhur nga Gjermania me dogane te pagua. Makina esht euro 5, stopat me led, Sensor parkimi, Kambjo automatike tip tronic, Timon elektrik me Komanda, Cd, Mp3, Aux, xhama te zi. Elbasan
9 800€

Shitja e BMW-ve në Shqipëri. Historia e markës

BMW-ja është një nga markat e pakta, që shumica e njerëzve e lidh me cilësinë. Kompania me një histori shekullore ka kaluar nga një prodhues i vogël, në një nga koncernet më të mëdhenj, që krijojnë automjete të nivelit më të lartë. Shumë pak kompani do të mund të krahasohen me nivelin e BMW-së, pasi kjo markë nuk do ta ulë stekën, të cilën ata e ngritën shumë lart. BMW-të janë flamurtarë përsa u përket makinave luksoze. Edhe njerëzit me pak njohuri në mjetet e transportit do ta njohin menjëherë markën nga një dizajn i fuqishëm dhe i paharrueshëm.

Çdo centimetër i kësaj makine flet për fuqinë, karakterin dhe besueshmërinë e saj. Cilësia gjermane e performancës së BMW-së ecën krah për krah me stilin evropian dhe e bën makinën unike në llojin e vet. Koncerni, për dekada të tëra pune intensive, nuk i ka dorëzuar absolutisht pozicionet e tij dhe çdo vit i bën konkurrentët të jenë të shqetësuar gjatë lançimit të modeleve të tyre të reja. Të gjitha testet e përplasjes që kaluan makinat e kësaj marke treguan vetëm anën pozitive të saj. Kësaj makine mos kini frikë t’i besoni jetën dhe shëndetin e familjes suaj. Në çdo situatë në rrugë do të jeni të sigurt se mbrojtja do të funksionojë 100%.

Shitja e BMW-ve në Shqipëri

BMW

Deri para pak kohësh, shqiptarët preferonin konkurentin kryesor të BMW-së,- Mercedes-Benz.Pikërisht, ky përfaqësues i industrisë gjermane të automobilëve dominonte në rrugë dhe ishte monopol në tregun shqiptar të automobilëve. Kohët e hegjemonisë mbetën prapa dhe sot në Shqipëri po hyjnë shumë makina të markave të tjera. Një nga vendet kryesuese midis tyre e zënë edhe automjetet e markës BMW.

Shqiptarët u ushqyen me ndjenja të përzemërta ndaj këtyre makinave të forta dhe të rezervuara. Gjithkush që është ulur, qoftë edhe një herë në timonin e kësaj makine, ajo do t’i lërë mbresa më vonë. Makina ndien çdo lëvizje të dorës juaj, sikur timoni të jetë një zgjatje e dorës. Është e manovrueshme, ka një përshpejtim dinamik dhe mund të kapërcejë pa vështirësi çdo pjesë të vështirë rruge.

Ky është një plus i madh për Shqipërinë me terrenin e saj malor dhe jo me rrugë të sheshta. Në site-in tonë ka një përzgjedhje të shkëlqyer të automjeteve të markës BMW, të cilat mund të bëhen shokët më besnikë për ju për një shumë parash relativisht të vogël. Nëse doni të theksoni statusin tuaj dhe gjithashtu të keni në garazh jo vetëm një mjet qarkullimi, por një makinë me M të madhe, atëherë jepni përparësi BMW-së.

Shitja dhe blerja e makinave të përdorura në Shqipëri

BMW

Kur bie fjala për BMW-në, nuk është disi krejt e saktë të përdoret fjala "e përdorur " në lidhje me këtë markë. Edhe me kilometrazh të lartë, automjeti i kësaj marke ruan të gjitha vlerat dhe do të vazhdojë shërbimin e tij shumë të mirë. Edhe pse komponentët dhe riparimi i makinës nuk do të kushtojnë lirë, juve ju duhet t’ju gëzojë fakti që makinat e kësaj marke rrallë kanë nevojë për riparime serioze. Këtë makinë e blejnë kryesisht për shkak të jetëgjatësisë së saj dhe besnikërisë ndaj traditës.

Është pikërisht ai mjet transporti me të cilin nuk të vjen turp të shëtisësh në rrugën kryesore të qytetit dhe nuk ke frikë të nisesh në një udhëtim të gjatë. Në çdo situatë, makina do të shfaqë anën më të mirë të saj dhe nuk do të japë asnjë dyshim për cilësinë e saj asnjë sekondë. Nëse zotëroni një veturë BMW, që dëshironi ta shisni, jini të përgatitur për kërkesat që do të jenë shumë të mëdha. Plotësoni në site-in e internetit të gjitha hapësirat me informata për makinën tuaj dhe vendosni njoftimin. Shumë shpejt, do të ketë blerës. Mos harroni të bëni përgatitjen para shitjes, kështu që makina do të ketë më shumë avantazh për t’u shitur.

Shitja e BMW në qytete të tjera