Universali i ri Astra Sports Tourer nga Opel

Kompania Opel ka prezantuar zyrtarisht universalin Astra të gjeneratës së gjashtë. Ky model, i quajtur Sports Tourer, ndan një dizajn me hatchback-un Astra dhe është ndërtuar në të njëjtën platformë EMP2.


Dallimi më i dukshëm midis Astra Sports Tourer i ri dhe atij të vjetër është eksterjeri krejtësisht i ri, i cili tani korrespondon me identitetin modern të korporatës Opel. Pjesa e brendshme është gjithashtu e re, duke përfshirë panelin dixhital Pure Panel me dy ekrane 10 inç. Një tjetër opsion interesant për universalin e ri është mundësia e zgjedhjes së sediljeve. Tani blerësi mund të zgjedhë një makinë me sedilje standarde, shumë komode apo sportive.

Vlen gjithashtu të përmendet se Opel-i i ri ka ndryshuar dukshëm në dimensione: gjatësia, gjerësia dhe lartësia e Astra Sports Tourer është përkatësisht 4640, 1860 dhe 1480 milimetra, dhe baza e rrotave është 2730 milimetra. Vëllimi i bagazhit të këtij universali është nga 608 në 1634 litra në varësi të konfigurimit të sediljeve të pasme (janë të palosura apo jo). Në të gjitha versionet e Sports Tourer, dera e pasme mund të hapet dhe mbyllet pa kontakt.

Astra Sports Tourer i ri është i pajisur me motorë benzine dhe nafte të kapaciteteve të ndryshme dhe ka edhe versione hibride të këtij modeli. Blerësit mund të zgjedhin variantin me kambio manuale me gjashtë marshe ose automatike me tetë marshe.


Comments
Për të publikuar komentin tuaj, Ju duhet të regjistroheni ose të hyni.
Komentet për këtë njoftim janë mbyllur
  • Vitali 17.12.2021 18:19
    Opeli eshte nje marke shume e mire!

‹ Postimi i mëparshëm Postimi tjetër