Volkswagen

Makinat më të njohura në Evropë në shkurt

Volkswagen Golf hatchback rifitoi lidershipin e tij në tregun evropian në shkurt të vitit 2022. Vlen të përmendet se në janar, Volkswagen Golf nuk ishte as ndër...

Çmimi "Makina e Vitit 2022" në Amerikën e Veriut

Në janar të vitit 2022, u përmblodhën rezultatet e konkursit vjetor amerikan North American Car, Truck and...

Crossover VW T-Roc është rinovuar: pamja e modifikuar dhe shkarkimi nga Akrapovic

Kompania Volkswagen ka përditësuar të gjitha modifikimet e crossover kompakt T‑Roc për tregun evropian të...

Minivani elektrik në seri VW ID.Buzz: imazhet e para

Gjatë prezantimit të cross-coupe ID.5 elektrike, kompania Volkswagen tregoi për herë të parë një model...

Tregun evropian të makinave e kryesoi një makinë elektrike

Tesla Model 3 u bë modeli më i blerë në tregun evropian të automobilave sipas rezultateve të muajit...

Stërnipi i Ferdinand Porsche po teston super makinën e tij.

Kompania Piech Automotive ka njoftuar fillimin e testimit të modelit të saj të parë - coupe elektrik me tre...

Çmimi Makina Botërore e Vitit 2020.

Më 8 Prill, fituesit e nominimeve të ndryshme të çmimeve World Car of the Year 2020 u shpallёn në formatin...

Ekspozita Ndërkombëtare e Automjeteve në Gjenevë 2020.

Ekspozita e automobilave në Gjenevë, e cila mbahet çdo vit që nga viti 1905, u anullua në vitin 2020 për...

Historia e zhvillimit të makinave elektrike.

Makinat e para elektrike u shfaqën në rrugët e qyteteve vetëm disa vjet më vonë se makinat me motorë të...

Makinat e reja më interesante të vitit 2020.

Në vitin 2020 që sapo hyri, na presin shumë risi interesante të automobilave. Nga këto, ne përzgjodhëm më...