Makina koreane

Çmimi "Makina e Vitit 2022" në Amerikën e Veriut

Në janar të vitit 2022, u përmblodhën rezultatet e konkursit vjetor amerikan North American Car, Truck and Utility Vehicle of the Year. Këtë vit, lista fillestare e...

Rekordi i shitjeve të KIA Sportage i gjeneratës së re

Crossover-i i ri Kia Sportage i gjeneratës së pestë është shumë i popullarizuar në tregun e Koresë së...

Ekspozita Ndërkombëtare e Automjeteve në Los-Anxhelos 2021

Ekspozita Ndërkombëtare e Automjeteve në Los-Anxhelos 2021 ishte ekspozita e parë e madhe e automjeteve në...

Është shpallur makina më e vjedhur e vitit në Gjermani

Botimi Auto Bild shkruan për vjedhjet e makinave duke iu referuar përllogaritjeve të Shoqatës së...

Cilat marka makinash u pëlqejnë më shumë klientëve - vlerësimi i J.D. Power.

Firma konsulente J.D. Power ka publikuar rezultatet e studimit të saj të radhës - vlerësimin APEAL. Si...

Kompania Hyundai tregoi planet për zhvillimin e makinave me hidrogjen.

Në kuadrin e Forumit Hydrogen Wave, kompania Hyundai jo vetëm që premtoi të transferojë të gjitha modelet e...

Hyundai Sonata kaloi crash testin me pesë yje.

Gjeneratёs sё re tё Hyundai Sonata i është dhёnё një vlerësim sigurie me pesë yje nga Drejtoria Kombëtare e...

Imazhet e para të Hyundai Elantra N Line.

Kompania Hyundai Motor ka publikuar imazhet dhe videot e para të sedanit Hyundai Elantra N Line. Brand-i...

Konkurentët për Audi, BMW dhe Mercedes-Benz nga marka Genesis.

Marka premium koreane Genesis, e cila i pёrket kompanisë Hyundai, në fillim të këtij viti prezantoi...

Çmimi Makina Botërore e Vitit 2020.

Më 8 Prill, fituesit e nominimeve të ndryshme të çmimeve World Car of the Year 2020 u shpallёn në formatin...