Makina japoneze

Tre modele të reja të kompanisë Mitsubishi Motors

Mitsubishi ka njoftuar një crossover të gjeneratës së re Xpander, si dhe versione speciale të pickup-in Triton dhe hatchback-un Mirage, të ndërtuara...

Aleanca e njohur planifikon të investojë në zhvillimin e makinave elektrike

Aleanca franko-japoneze e automobilave Renault-Nissan-Mitsubishi planifikon të investojë 23 miliardë euro...

TOP-3 universal-et më të mira jo të shtrenjta të përdorura

Universali francez Peugeot 307 ka një interjer të rehatshëm dhe funksional, si dhe një dizajn interesant...

Kompania Sony po krijon një divizion për prodhimin e makinave elektrike.

Në pranverën e vitit 2022, kompania e njohur japoneze Sony do të krijojë një divizion të ri Sony Mobility,...

Çmimi "Makina e Vitit 2022" në Amerikën e Veriut

Në janar të vitit 2022, u përmblodhën rezultatet e konkursit vjetor amerikan North American Car, Truck and...

Mazda 3 e re: gjithçka rreth risisë nga kompania japoneze

Kompania japoneze Mazda ka zbuluar sedanin dhe hatchback-un e rinovuar Mazda 3 të vitit 2022. Ky model do...

Crossoveri i ri elektrik Mitsubishi Airtrek

Kompania Mitsubishi Motors ka prezantuar zyrtarisht crossover-in e ri elektrik Airtrek. Prezantimi publik i...

Ekspozita Ndërkombëtare e Automjeteve në Los-Anxhelos 2021

Ekspozita Ndërkombëtare e Automjeteve në Los-Anxhelos 2021 ishte ekspozita e parë e madhe e automjeteve në...

6 variante të çuditshme të personalizimit të makinave.

Për shkak të listave të pafundme të opsioneve, është mjaft e vështirë të gjesh dy makina identike në botën...

Toyota mund të jetë partner me Apple për të zhvilluar një makinë elektrike.

Përfaqësuesit e kompanisë Apple janë në bisedime me një numër prodhuesish aziatikë në lidhje me...