Makina gjermane

International Motor Show në Shanghai.

Ekspozita Ndërkombëtare e Automobilizmit dhe Mjeteve Motorike në Shangai ndodh çdo vit çift, në javën e fundit të prillit. Ngjarja ndryshon me Pekin Motor Show, i...

International Auto Show në Nju Jork 2019.

Nju Jork International Auto Show është një ngjarje vjetore në botën e automobilave, e cila zhvillohet në qytetin më të madh të SHBA-ve. Në 2019, ekspozita auto do të...

Historia e Mercedes-Benz-it G-Klasse.

Lindja e së famshmes Gelendvagen i është detyruar revolucionit islamik në Iran. Urdhri për të zhvilluar një model të ri të automjeteve jashtë rrugës është bërë nga...

BMW X7 e re 2019.

BMW ka prezantuar një rinovim totalisht të ri dhe të plotë të modelit X7, prezantimi i së cilës është planifikuar për 2019. Prezantimi zyrtar i kësaj risie u bë më 28...

Mercedes-Benz GLE 2019.

Vetëm pak vite kanë kaluar që nga dalja për herë të parë e fuoristradës së re të serisë GLE, e cila zëvendësoi M-Klasse në 2015 dhe Mercedes-Benz është gati tashmë të...

5 risitë më të pritura të 2019.

Lajm i shkëlqyer për vlerësuesit e makinave të fuqishme crossovers të kompanisë Audi - në vitin 2019 Audi do të rinovojë gamën e vet të modeleve dhe një nga këto...

Porsche Macan restyling 2019.

Në mesin e verës së vitit 2018, kompania gjermane Porsche prezantoi një version të përditësuar të crossover-it të famshëm Porsche Macan 2019 . Prezantimi u bë në një...

Crossover i ri Audi Q8.

Fillimisht, pritej që prodhuesi gjerman do të paraqiste një crossover të ri, në kuadër të autosallonit në Paris (tetor 2018), por, përfundimisht, modeli Audi Q8...

Autosalloni i Parisit 2018.

Autosalloni i Parisit 2018 (në origjinal, Mondial de l'Automobile) është ngjarja më e madhe në fushën e industrisë së automobilave. Më shumë se 1 milion njerëz dhe...

Porsche Mission E: Premiera e autosallonit.

Së shpejti pritet një debutim: prodhimi i një Porsche-i të ri me një motor elektrik. Modeli po kalon...