Makina gjermane

Makinat më të njohura në Evropë në shkurt

Volkswagen Golf hatchback rifitoi lidershipin e tij në tregun evropian në shkurt të vitit 2022. Vlen të përmendet se në janar, Volkswagen Golf nuk ishte as ndër...

Kompania Mercedes-AMG prezantoi modelin EQE të ri të vitit 2023

Kompania Mercedes-Benz ka zgjeruar gamën e saj të modeleve të sedanit elektrik EQE duke shtuar dy versione...

Mercedes-Benz do të ndalojë shitjen e të gjithë universal-eve të saj

Për të kursyer para për krijimin e një game të re modelesh elektrike, kompania gjermane Mercedes-Benz...

Në bazë të SUV-it rus LADA Niva Legend, në Gjermani u krijua pickup

Kompania gjermane ACG-Auto Center filloi të krijojë pickup bazuar në SUV-in popullor kompakt rus LADA Niva....

TOP-3 universal-et më të mira jo të shtrenjta të përdorura

Universali francez Peugeot 307 ka një interjer të rehatshëm dhe funksional, si dhe një dizajn interesant...

Çmimi "Makina e Vitit 2022" në Amerikën e Veriut

Në janar të vitit 2022, u përmblodhën rezultatet e konkursit vjetor amerikan North American Car, Truck and...

Një makinë e rrallë nga Mercedes-Benz për reperin rus

Reperi i njohur rus Timati (Timur Yunusov) ka treguar blerjen e tij të radhës të shtrenjtë në Instagram....

Universali i ri Astra Sports Tourer nga Opel

Kompania Opel ka prezantuar zyrtarisht universalin Astra të gjeneratës së gjashtë. Ky model, i quajtur...
1 comment

Crossover VW T-Roc është rinovuar: pamja e modifikuar dhe shkarkimi nga Akrapovic

Kompania Volkswagen ka përditësuar të gjitha modifikimet e crossover kompakt T‑Roc për tregun evropian të...

Ekspozita Ndërkombëtare e Automjeteve në Los-Anxhelos 2021

Ekspozita Ndërkombëtare e Automjeteve në Los-Anxhelos 2021 ishte ekspozita e parë e madhe e automjeteve në...