2018

5 risitë më të pritura të 2019.

Lajm i shkëlqyer për vlerësuesit e makinave të fuqishme crossovers të kompanisë Audi - në vitin 2019 Audi do të rinovojë gamën e vet të modeleve dhe një nga këto...

“Kortezhi” i presidentit.

Një zgjedhje nga qindra opsione projektesh. Ideja e një makine të re të klasit-premium për elitën politike ruse ishte pjekur prej kohësh. Në kohën e BRSS-së, anëtarët...

Porsche Macan restyling 2019.

Në mesin e verës së vitit 2018, kompania gjermane Porsche prezantoi një version të përditësuar të crossover-it të famshëm Porsche Macan 2019 . Prezantimi u bë në një...

Crossover i ri Audi Q8.

Fillimisht, pritej që prodhuesi gjerman do të paraqiste një crossover të ri, në kuadër të autosallonit në Paris (tetor 2018), por, përfundimisht, modeli Audi Q8...

Autosalloni i Parisit 2018.

Autosalloni i Parisit 2018 (në origjinal, Mondial de l'Automobile) është ngjarja më e madhe në fushën e industrisë së automobilave. Më shumë se 1 milion njerëz dhe...

Në pritje të BMW-së së re Z4.

BMW Z4 i ri  ecën më mirë se Porsche 718 Boxster i...

Porsche Mission E: Premiera e autosallonit.

Së shpejti pritet një debutim: prodhimi i një Porsche-i të ri me një motor elektrik. Modeli po kalon...

Autosalloni i Frankfurtit 2018.

Këtë vjeshtë do të mbahet ekspozita e shumëpritur e Frankfurtit e llojeve të ndryshme të transportit. Sipas traditës, ky aktivitet do të mbahet nga 20 deri më 27...

Në Kinë u punua automobili me dy rrota.

Automobili me dy rrota, që bën  rrotullime rreth e qark...