Skoda ka prezantuar një hatchback të ri Skoda Fabia Monte Carlo

Kompania çeke Skoda ka prezantuar zyrtarisht një version special të hatchback-ut Fabia të quajtur Monte Carlo. Ky version, i cili i kushtohet suksesit të markës çeke në motorsport, ka një dizajn të ndritshëm sportiv në ngjyrë kuq e zi dhe theksime të veçanta në brendësi të makinës.
Nga jashtë, Fabia Monte Carlo e re ndryshon nga Fabia e zakonshme nga ngjyra e kuqe e karrocerisë dhe shumë elementë të zinj. Të lyer me ngjyrë të zezë: e gjithë grila e radiatorit, mbulesat e pasqyrave të jashtme, çatia dhe shumë të tjera.


Brenda një Fabia të tillë janë: timoni origjinal me tapiceri lëkure, shtojca të kuqe të ndezura tek paneli i përparmë dhe tek dyert, elementet dekorativë tek dorezat e dyerve.
Versioni Monte Carlo është pozicionuar nga kompania çeke si një version sportiv, por të gjithë motorët janë saktësisht të njëjtë me atë të zakonshmen Fabia. Versioni bazë është i pajisur me një motor me kapacitet 80 kuaj fuqi, versioni standard ka një kapacitet 95 ose 110 kuaj fuqi dhe versioni më i shtrenjtë është i pajisur me një motor turbo 1.5 litra me kapacitet 150 kuaj fuqi. Blerësit mund të zgjedhin një makinë me kambio mekanike ose një DSG robotik me shtatë shpejtësi.
Shitjet e Skoda Fabia Monte Carlo të re do të fillojnë në Evropë në fund të vitit 2022. Çmimi ende nuk është bërë i ditur, por tashmë është e qartë se ky version do të jetë Fabia më i shtrenjtë.


Comments
Për të publikuar komentin tuaj, Ju duhet të regjistroheni ose të hyni.
Komentet për këtë njoftim janë mbyllur

‹ Postimi i mëparshëm Postimi tjetër