Skoda ka prezantuar crossover-in e rinovuar Karoq

Kompania Skoda ka prezantuar zyrtarisht Skoda Karoq të rinovuar. Si pjesë e këtij restyling-u, u ndryshua pak dizajn i jashtëm dhe u përmirësuan ndjeshëm pajisjet teknike të kësaj makine.
Tani në listën e opsioneve u shfaq optika matrix e padisponueshme më pare dhe kruskoti dixhital tani është i disponueshëm në të gjitha konfigurimet, përfshirë atë bazë. Ndryshimet e jashtme prekën parakolpët, grilat e radiatorit, u shfaqën fenerët e rinj me dy seksione (LED ose matrix opsionale). Është interesante se dritat e reja të pasme LED në finituat e sipërme të crossover-it të ri kanë indikatorë drejtimi dinamikë me një animacion mirëseardhjeje.


Pjesa e brendëshme e modelit të rinovuar tani ka një kruskot plotësisht dixhital me një diagonale prej 8 ose 10,25 inç dhe një sistem multimedial të përmirësuar me ekran touchscreen 6,5 ose 8 inç, i cili mbështet sinkronizimin wireless të smartphone-ve përmes Apple CarPlay/Android Auto. Versionet e nivelit të lartë kanë karikim wireless dhe sistem akustik të shtrenjtë të firmës Canton me fuqi 550 W. Rregullimet elektrike për sediljen e pasagjerit të përparmë dhe elementët dekorativë të ndryshëm për zbukurimin e pjesës së brendshme janë gjithashtu të disponueshme si opsione.

Ata që janë të shqetësuar për mjedisin, tani do të mund të porosisin një paketë speciale Eco për Skoda Karoq-in e tyre, në të cilën materialet sintetike të tapicerisë së brendshme zëvendësohen me analoget e bëra nga materiale bimore dhe të ricikluara.
Kompania Skoda nuk ka harruar as sigurinë. Karoq i ri ka nëntë airbags, kontroll navigimi të përshtatur dhe një kompleks të tërë asistentësh elektronikë, duke përfshirë monitorimin e zonave të verbra dhe mbajtjen e korsisë, asistencën e parkimit dhe shumë më tepër. Asgjë nuk dihet për motorët e Skoda Karoq të rinovuar.


Comments
Për të publikuar komentin tuaj, Ju duhet të regjistroheni ose të hyni.
Komentet për këtë njoftim janë mbyllur

‹ Postimi i mëparshëm Postimi tjetër