Range Rover Evoque 2019.

Evoque SUV nga Range Rover

Evoque SUV nga Range Rover është një nga modelet më të njohura të kësaj kompanie të famshme britanike. Që nga viti 2011, më shumë se 600,000 kopje të këtij modeli janë shitur në mbarë botën.

Menaxhmenti i kompanisë ka vendosur që ka ardhur koha për një version të përditësuar, i cili premton të jetë edhe më dinamik dhe i jep pronarit rehatinë maksimale të lëvizjen në qytet dhe më gjerë.

Gjenerata e re Evoque u prezanta në Motor Show në Londër në fund të vitit 2018.

Versioni i parë i Range Rover Evoque, i cili mori vlerësimet më të larta në klasin e tij, është i disponueshëm në tre stilet e trupit: pesë dyer, coupe dhe i konvertueshëm.

Natyrisht, modeli i përditësuar në vitin 2019 do të ketë gjithashtu disa opsione.

Avantazhet e padiskutueshme të makinave Range Rover Evoque janë:

 • Dizajn i njohur;
 • Interior i klasit premium;
 • Performanca e shkëlqyer dinamike;
 • Kalueshmëria e lartë në kushtet jashtë rrugës;
 • Besueshmëria dhe praktika.

Eksteriori

Natyrisht, Range Rover Evoque, i cili duhet të hyjë në shitjet e makinave jo më herët se 2019, nuk do të ketë ndryshime drastike, sepse profili karakteristik i njohur i një makine të mbledhur në një platformë të besueshme D8 nuk do të ndryshohet. Por, ende gjenerata e dytë Evoque do të ketë tiparet e saj, si:

 • ngritja e boshtit;
 • formë e modifikuar pak e tavanit, për të përmirësuar cilësitë aerodinamike;
 • rrotat 21 inç që tërheqin vëmendjen;
 • doreza inovative me prekje;
 • tavan luksoz panoramik dhe shumë më tepër.

Dimensionet e makinës janë pothuajse të pandryshuara. Por, në sajë të disa zgjidhjeve inxhinierike, makina është bërë edhe më e gjerë brenda.

Interiori

Nëse jashtë, gjenerata e dytë mbetet i njëjti SUV Evoque i fuqishëm, elegant dhe i njohur, atëherë në kabinë priten ndryshime të mëdha. Për të theksuar se i përkasin klasës së elitës, materialet e tilla si lëkura e shtrenjtë dhe kromi janë të përzgjedhura. Do të ketë edhe disa kombinime të ngjyrave për makinën: e bardhë, e zezë, gri dhe kafe. Salloni i modelit të ri do të bëhet më i gjerë, i cili do të ofrojë më shumë hapësirë ​​për pasagjerët e radhës së dytë.

Gjithashtu, risia do të japi kënaqësi me zgjidhje të tilla:

 • Vend i rehatshëm i shoferit, me sistem ngrohjeje dhe një numër të madh cilësimesh individuale;
 • Një timon elegant me aftësinë për të kontrolluar sistemin multimedial dhe cilësimet e tjera;
 • Sistemi modern i kontrollit të klimës;
 • Monitor i madh me sistemin e lundrimit «Navigation Pro»
 • Një sërë zgjidhjesh inovatore për të ndihmuar shoferin, nga kontrolli i korsive deri tek njohja e shenjave rrugore.

Specifikimet teknike dhe çmimi

Makinat me benzinë ​​me 2 litra të klasifikuara në 240, 249 dhe 300 kuaj fuqi dhe dy litra motorë me dizel që variojnë nga 150 deri 180 kuaj fuqi priten.

Në të ardhmen e afërt, makinat duhet të shfaqen në auto sallonet e Amerikës dhe Evropës. Me sa duket çmimi i konfigurimit bazë do të fillojë nga 37’350 Euro

‹ Postimi i mëparshëm Postimi tjetër