Një makinë e rrallë nga Mercedes-Benz për reperin rus

Reperi i njohur rus Timati (Timur Yunusov) ka treguar blerjen e tij të radhës të shtrenjtë në Instagram. Këtë herë blerja e shtrenjtë ishte coupe Mercedes-Benz 300SL. Vlera e tregut e një makine të tillë fillon nga një milion dollarë.


Muzikanti nuk bëri të ditur detaje për konfigurimin dhe vitin e prodhimit të kësaj makine, por, duke gjykuar nga videoja që publikoi, ai bleu ekzemplarin e argjendtë me interjer të kuq. Një makinë e ngjashme, por jo plotësisht e restauruar u shit në korrik në një ankand në SHBA për 1 395 000 dollarë.

Një kosto kaq e lartë e kësaj makine sportive i detyrohet të paktën dy faktorëve: faktit që është makina e parë sportive Mercedes-Benz e epokës së pasluftës (prodhimi i këtyre makinave filloi në 1955) dhe rrallësisë së modelit. Gjatë gjithë kohës janë krijuar gjithsej 3258 makina të tilla, nga të cilat 1400 janë coupe dhe 1858 janë roadster.


Comments
Për të publikuar komentin tuaj, Ju duhet të regjistroheni ose të hyni.
Komentet për këtë njoftim janë mbyllur

‹ Postimi i mëparshëm Postimi tjetër