Në bazë të SUV-it rus LADA Niva Legend, në Gjermani u krijua pickup

Kompania gjermane ACG-Auto Center filloi të krijojë pickup bazuar në SUV-in popullor kompakt rus LADA Niva.
Siç bëri të ditur komuniteti LADA Niva Documentaty, modeli u quajt Zubr Concept Pick-up dhe u pajis me një platformë ngarkesash të konsiderueshme dhe një motor të ri, që përkon me standardin “Euro-6”.


Zona e ngarkesave të këtij pickup-i me përmasa 1000×1300×470 milimetra, nëse dëshironi, mund të shndërrohet në pishinë, pasi ka një tapiceri plastike hermetike dhe një vrimë shkarkimi në fund. Gjithashtu, në këtë makinë janë instaluar pajisje të ndryshme shtesë për udhëtime në rrugë të këqija, si dhe është rritur hapësira nga toka me pesë centimetra. Lëkura origjinale do të përdoret për veshjen e brendshme të këtij pickup-i dhe karroceria do të jetë e lyer me ngjyrë portokalli në mënyrë që makina të duket qartë në rrugë dhe në pyll.
Të gjithë pickup-et Zubr Concept krijohen vetëm me porosi (koha e prodhimit për një makinë të tillë është mesatarisht tre muaj). Kostoja e këtij projekti tuning varion nga 35 000 deri në 37 800 euro.


Comments
Për të publikuar komentin tuaj, Ju duhet të regjistroheni ose të hyni.
Komentet për këtë njoftim janë mbyllur

‹ Postimi i mëparshëm Postimi tjetër