Mazda 3 e re: gjithçka rreth risisë nga kompania japoneze

Kompania japoneze Mazda ka zbuluar sedanin dhe hatchback-un e rinovuar Mazda 3 të vitit 2022. Ky model do të ketë një version të ri special, një ngjyrë karrocerie unike dhe disa përmirësime të pajisjeve teknike.


Inovacioni kryesor është versioni special Carbon Edition. Ju mund ta dalloni një Mazda 3 të tillë nga një e zakonshme nga ngjyra gri e errët e karrocerisë Polymetal Grey, nga streha e pasqyrave të lyera me ngjyrë të zezë, nga disqet e aluminit 18 inç dhe nga interjeri me lëkurë të kuqe.

Në listën e opsioneve për Mazda 3 Carbon Edition u pasqyruan: një baxha elektrike, funksioni I memories për pasqyrat anësore dhe sediljen e shoferit, akustika premium Bose me 12 altoparlantë dhe sistemi modern multimedia.

Mazda 3 e re është e pajisur me motorë benzine 2.0 litra me kapacitet 158 kuaj fuqi, 2.5 litra me kapacitet 189 kuaj fuqi dhe një turbomotor benzinë 2.5 litra me kapacitet 253 kuaj fuqi. Të gjitha modifikimet janë të pajisura me kambio automatike me gjashtë marshe.

Shitjet e Mazda 3 të re në SHBA tashmë kanë filluar. Kostoja minimale e kësaj risie është 20 800 dollarë, kurse për versionet më të fuqishme me turbomotor, do të duhet të paguani të paktën 30 550 dollarë.


Comments
Për të publikuar komentin tuaj, Ju duhet të regjistroheni ose të hyni.
Komentet për këtë njoftim janë mbyllur

‹ Postimi i mëparshëm Postimi tjetër